Pucz w Rosji. Wykupione bilety lotnicze, ewakuacja budynków i blokada dróg do Moskwy [ZDJĘCIA]

Postępy najemników z grupy Wagnera są w Rosji coraz większe. Jak informuje BBC Russia, w związku z zagrożeniem ze strony najemników, we wszystkich budynkach publicznych w Moskwie przeprowadzono ewakuację. Nieoficjalnie wiadomo też, że wszystkie sobotnie loty ze stolicy Rosji zostały wyprzedane.

BBC Russia poinformowało w sobotę po południu, że ze wszystkich budynków publicznych w całej Moskwie ewakuowani są ludzie. Ma to związek z postępem najemników z grupy Wagnera, którzy zapowiedzieli marsz na stolicę Rosji

Zobacz wideo Rosja zagrożeniem dla polskiej demokracji i wyborów parlamentarnych? Szrot wyjaśnia słowa Dudy

Grupa Wagnera i Priogiżyn w marszu na Moskwę. Co się dzieje w Rosji?

Poza budynkami urzędowymi ewakuowane są także wszystkie muzea, które znajdują się w pobliżu Kremla. Dotyczy to m.in. galerii Trietiakowskiej, Muzeum Puszkina czy  Domu Kultury GES-2. Ludzie są wypraszani także z centrów handlowych w Moskwie - Mega Belaya Dacha czy Kvartal. 

Na tym nie koniec, bo z nieoficjalnych ustaleń niemieckiego dziennika "Der Spiegel" wynika, że bilety na wszystkie bezpośrednie połączenia lotnicze z Moskwy poza Rosję zostały wyprzedane. Dotyczy to lotów do Tibilisi (stolicy Gruzji), Astany (stolicy Kazachstanu) i Stambułu (stolicy Turcji). Nieoficjalnie wiadomo, że samolot rosyjskiego prezydenta wyleciał w sobotę z Moskwy - czemu przeczy rzecznik Putina Dmitrij Pieskow zapewniając, że prezydent Rosji nie opuścił Kremla. 

Z kolei mapy Googla wskazują na ogromne korki w okolicach Moskwy. Drogi, którymi można dostać się autostradą M4 do stolicy Rosji zostały zamknięte przez wojsko i policję. To właśnie tą trasą mają poruszać się uzbrojeni najemnicy z grupy Wagnera.

Korki też mają miejsce w Rostowie nad Donem. Kierowcy w tej miejscowości w panice skierowali się na stacje benzynowe, tworząc ogromne korki w całym mieście. Z kolei w Petersburgu i Moskwie usuwane są plakaty, które zachęcały do dołączenia do grupy Wagnera. 

Więcej o: