Wołodymyr Zełenski o wydarzeniach w Rosji: Słabość Rosji jest oczywista

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że słabość Rosji jest oczywista. W ten sposób odniósł się do buntu najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera, którzy zapowiedzieli zbrojną rozprawę z ministerstwem obrony.

Ukraiński prezydent napisał na Twitterze, że "Rosja długo propagandą maskowała swoją słabość i głupotę swojego rządu". "Teraz jest tyle chaosu, że żadne kłamstwo nie jest w stanie tego ukryć" - dodał.

Zobacz wideo Były oficer GROM o bezpieczeństwie prezydenta Ukrainy

Wołodymyr Zełenski ocenił, że oczywista słabość Rosji ma wymiar "pełnej skali". Podkreślił, że im dłużej Rosja utrzymuje obecność swoich wojsk i najemników na ukraińskiej ziemi, "tym więcej będzie później chaosu, bólu i problemów".

"Każdy, kto wybiera drogę zła, sam siebie niszczy" - stwierdził prezydent Ukrainy.

Rosja. Bunt wagnerowców

Najemnicza Grupa Wagnera ogłosiła dziś rano, że zajęła obiekty wojskowe w Rostowie nad Donem. Według niepotwierdzonych informacji najemnicy mieli zająć również Woroneż. Lokalne władze obwodu woroneskiego informują o działaniach zbrojnych w tym regionie.

W Moskwie ogłoszono stan operacji antyterrorystycznej. Na ulicach pojawiły się uzbrojone patrole i odwołano wszystkie publiczne przedsięwzięcia. Na głównych drogach łączących Moskwę z południowymi i zachodnimi regionami ustawione zostały posterunki.

Więcej o: