Skandaliczny wpis Miedwiediewa o Andrzeju Dudzie. Bredzi o nabojach i zemście

Rosyjski propagandysta, wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew zamieścił w sieci kolejny, skandaliczny wpis, w którym zapowiada zemstę na prezydencie RP Andrzeju Dudzie. - Dmitrij Miedwiediew jest przyparty do muru - podsumował doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. Na wpis propagandysty zareagował także wiceminister Stanisław Żaryn.

W swoim najnowszym wpisie czołowy kremlowski propagandysta odniósł się do rozmowy polskiego prezydenta z ukraińskimi dziennikarzami. Andrzej Duda porównał Rosję do "dzikiego zwierzęcia, które pożera ludzi". Prezydent RP stwierdził, że takie zwierzę zwykle "należy upolować i zastrzelić", bo jeśli Rosja "pożre" Ukrainę, jej następnymi celami będzie Polska i kraje bałtyckie.

W odpowiedzi Miedwiediew nazwał Dudę "szumowiną". ''Nie warto marnować naboju na takie g... . W XVIII w. "ten drań" zostałby przywieziony na Plac Czerwony i "poćwiartowany". "Ale jesteśmy humanistami. Zemścimy się w inny sposób" - bredził.

Kilka godzin później Dmitrij Miedwiediew zamieścił ten sam wpis na Twitterze w wersji angielskiej i polskiej. Zamiast słowa "szumowina" użył "śmieć", a zamiast "drani" nazwał Polaków "bękartami".

Zobacz wideo Rosja zagrożeniem dla polskiej demokracji i wyborów parlamentarnych? Szrot wyjaśnia słowa Dudy

"Miedwiediew człowiek, który na Kremlu znaczy tyle, co podnóżek, znowu zabrał głos…" - skomentował krótko Stanisław Żaryn.

"Słabość Miedwiediewa i brak realnej pozycji w strukturach Kremla wykazują, że zarówno 'liberalny' Miedwiediew, jak i Miedwiediew 'agresywny' to jedynie kreacja człowieka bez właściwości, którym wysługują się rosyjskie służby" - dodał.

Heraszczenko: Takie rzeczy mówią ludzie osaczeni

Na wpis zareagował również doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, który stwierdził, że były prezydent Rosji musi czuć się osaczony.

"Co mogę powiedzieć? Takie rzeczy mówią ludzie, kiedy są osaczeni i nie widzą dla siebie żadnej przyszłości (poza więzieniem)" - pisał Heraszczenko.

Kreml intensyfikuje działania dezinformacyjne i oskarżenia wobec Polski

Stanisław Żaryn od kilku miesięcy podkreśla, że "propaganda Kremla wzmacnia działania informacyjne przeciwko Polsce osadzone w kontekście rosyjskiej wojny na Ukrainie.

Żaryn zwraca uwagę, że Rosja chce w ten sposób pokazać Polskę jako kraj biorący udział w działaniach wojennych, co jest próbą "ukazania Rosji, jako kraju walczącego z całym światem".

Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście poniżej:

Więcej o: