Zaokrąglony Kim Dzong Un z pryszczem i cieniami pod oczami. "To pokazuje, w jakim musi być stanie"

Kim Dzong Un pokazał się publicznie. Nietypowy wygląd i zachowanie dyktatora zwróciło uwagę mediów. Według doniesień przywódca Korei Północnej zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przyczyną ma być stres i alkohol.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po raz pierwszy w czerwcu pojawił się publicznie. Uwagę mediów zwróciła jego kondycja, która według doniesień, w ostatnim czasie ulega pogorszeniu. Co dzieje się z dyktatorem?

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie" Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Kim Dzong Un pokazał się publicznie. Uwagę zwrócił jego wygląd i zachowanie

Kim Dzong Un wziął udział w rozszerzonym, trzydniowym posiedzeniu plenarnym Komitetu Centralnego rządzącej Partii Robotniczej Korei (PPK), które rozpoczęło się w piątek 16 czerwca. Jak podaje "The Korea Times", powołując się na Koreańską Centralną Agencję Informacyjną (KCNA), podczas spotkania omówiona została "kwestia strategii dyplomatycznej i obronnej państwa w obliczu zmieniającej się sytuacji międzynarodowej" oraz przegląd projektów gospodarczych.

Kim Dzong Un na zdjęciach państwowej agencjiKim Dzong Un na zdjęciach państwowej agencji fot. print screen - https://japan.postsen.com/

Uwagę zwrócił sam dyktator, który według agencji Chosun Media, pierwszy raz w historii nie zabrał głosu podczas sesji. Na zdjęciach ma być widać, że na policzku Kim Dzong Una widoczny był pryszcz, a pod jego oczami znajdowały się cienie. - Państwowe media wybrały najbardziej pochlebne zdjęcia, więc to pokazuje, w jakim musi być stanie - poinformowało źródło.

"Cienie pod oczami mogą pojawić się, gdy naczynia krwionośne rozszerzają się w wyniku zmęczenia, braku snu lub choroby wątroby" - brzmiała opinia dermatologa, cytowana przez Chosun Media. Narodowa Służba Wywiadowcza poinformowała niedawno, że bezsenność Kima nie ustępuje. Ponadto przywódca Korei Północnej z powodu stresu "pije dużo mocnych alkoholi, a jego waga wzrosła do 140 kg".

Korea Północna. Kim Dzong Un może mieć poważne problemy ze zdrowiem

Jak informowaliśmy w artykule wyżej, z ustaleń wywiadu Korei Południowej wynikało, że Kim Dzong Un ma poważne problemy ze zdrowiem. Zdjęcia z jego ostatniego wystąpienia z 16 maja przedstawiały dyktatora, który wyglądał na bardzo zmęczonego. Świadczyć o tym miały cienie pod oczami. Zdjęcia poddano analizie za pomocą sztucznej inteligencji, która oszacowała wagę Kima na ok. 140 kg.

Yoo Sang-bum oznajmił, że "od końca ubiegłego roku na dłoniach i ramionach przewodniczącego zauważane są zadrapania i siniaki, które mogą być objawem połączenia alergii i zapalenia skóry wywołanego stresem". Przedstawiciele służb podkreślili, że Korea Północna importuje duże ilości papierosów i przekąsek, co może powodować uzależnienie i nasilać bezsenność Kim Dzong Una.

Więcej o: