Zaginięcie Polaka w Turcji. Marcin nie został wpuszczony do samolotu. Jego telefon jest nieaktywny

Marcin Jaworski spędzał urlop w Turcji i 15 czerwca miał wrócić do Polski. Jak jednak przekazał rodzinie, nie został wpuszczony na pokład samolotu. Od tego momentu mężczyzna przestał kontaktować się z bliskimi.

Poszukiwania Marcina Jaworskiego są prowadzone przez Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście. Jak przekazują w komunikacie funkcjonariusze, Polak spędzał urlop w Turcji. Do kraju miał wrócić 15 czerwca.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie Polaka w Turcji. Marcin Jaworski nie został wpuszczony na pokład samolotu

Tego dnia mężczyzna zadzwonił do rodziny i poinformował, że chce wrócić do Polski, jednak nie został wpuszczony na pokład samolotu. Śledczy nie podają, jakie były powody takiej decyzji. Od tego momentu Marcin Jaworski przestał kontaktować się z bliskimi. 

Z rysopisu wynika, że zaginiony z wyglądu ma około 35-40 lat. Ma 183 centymetry wzrostu i otyłą sylwetkę. Ma krótkie włosy koloru brązowego i nie nosi zarostu. Nos i uszy normalne. Znakiem szczególnym jest tatuaż na prawym ramieniu z wizerunkiem kucharza z nożem. Z tyłu głowy ma bliznę. 

Rodzina nie podała informacji na temat tego, jak mógł być ubrany mężczyzna w dniu zaginięcia. Wiadomo, że Polak ma przy sobie telefon komórkowy, który jest nieaktywny, laptop i walizkę z ubraniami. 

"Ktokolwiek z Państwa posiada informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji Bydgoszcz-Śródmieście pod numerem telefonu 47 751 11 60 lub numerem alarmowym 112" - apeluje w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska. 

*************

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: