Tragiczny wypadek Polaków na Węgrzech. Z czteroosobowej rodziny przeżył tylko dwulatek

Do poważnego wypadku z udziałem Polaków doszło na Węgrzech na autostradzie M86. Samochód osobowy, którym czteroosobowa rodzina jechała na wakacje, uderzył w tył ciężarówki. Trzy osoby zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło w poniedziałek 19 czerwca około godz. 9.00 na węgierskiej autostradzie prowadzącej z Csorny w kierunku Szombathely. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy z polskimi rejestracjami. Jak się okazało, wszyscy uczestnicy zdarzenia to Polacy - przekazał portal 112press.hu.

Zobacz wideo Szymon Hołownia gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (20.06)

Węgry. W wypadku na autostradzie zginęła trzyosobowa rodzina

Z informacji przekazanych przez węgierską policję wynika, że samochód osobowy marki Opel wjechał w tył naczepy ciężarówki marki Mercedes.

Kierowca samochodu ciężarowego miał się wcześniej zatrzymać na jezdni z powodu przebitej opony w naczepie ciężarówki. W wyniku wypadku zginęło troje pasażerów samochodu osobowego - 31-letni mężczyzna, 29-letnia kobieta oraz ich czteroletni syn.

Zderzenie przeżył tylko jeden z członków rodziny - dwuletni chłopiec, który w poważnym stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala. Według informacji przekazanych przez lokalne media polska rodzina była w drodze na wakacje.

Kierowca samochodu ciężarowego również został przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował portal origo.hu.

Węgry. Kierowca samochodu osobowego wjechał w tył stojącej na drodze ciężarówki

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka jechała w kierunku Szombathely. W pobliżu Répcelak miało dojść do uszkodzenia opony pojazdu. W związku z tym, że na drodze M86 nie ma pasa postojowego, kierowca zatrzymał się przy drodze. Kilka minut później w tył naczepy uderzył pojazd osobowy.

W związku z wypadkiem ruch na drodze przez kilka godzin był utrudniony - poinformowała policja.

Więcej o: