Ogromny pióropusz czarnego dymu nad Moskwą. Zapalił się dach zakładu mechanicznego [WIDEO]

W poniedziałek Moskwie doszło do dużego pożaru. Jak informują rosyjskie media, zapalił się dach Centralnego Zakładu Napraw Mechanicznych.

Pożar wybuchł w poniedziałek rano w dzielnicy Kuźminki. Do sieci trafiły nagrania, na których widać ogień i duży pióropusz czarnego dymu. Serwis MASH informował na Telegramie, że pożar objął około 100 metrów kwadratowych.

Zobacz wideo Petru: Konfederacja przyciąga wyborców liberalnych

Ogromny pożar w Moskwie. Pióropusz czarnego dymu na nagraniach

W pierwszej wiadomości informowano, że zapalił się dach zakładu. Później sprecyzowano, że chodzi o masę asfaltową i izolację. Z budynku ewakuowano ludzi. Z początkowych informacji wynika, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Później MASH przekazał, że pożar został całkowicie ugaszony.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pożarze, który wybuchł w elektrowni w Nowoczerkaskiem w graniczącym z Ukrainą obwodzie rostowskim. Elektrownia w Nowoczerkaskiem jest jedną z największych w regionie i należy do spółki związanej z Gazpromem. W wyniku wyłączenia części bloków energetycznych bez prądu pozostało około 364 tysięcy użytkowników, w tym gospodarstwa domowe, urzędy i firmy. Rosyjska agencja RIA podaje za lokalnymi władzami, że w wyniku pożaru ucierpiało trzech pracowników elektrowni.  

Więcej o: