Samoloty zderzyły się na płycie lotniska w Bostonie. "Wydawało się, że to trzęsienie ziemi" [WIDEO]

Dwa samoloty zderzyły się na płycie lotniska w Bostonie. Gdy jeden z pilotów przygotowywał się do startu, uderzył skrzydłem swojej maszyny w inny samolot. Służby ratunkowe ewakuowały pasażerów. Nagranie całego zdarzenia pojawiło się w internecie.

CNN podało, że wieczorem 16 czerwca na płycie portu lotniczego Boston w Stanach Zjednoczonych zderzyły się ze sobą samoloty linii United Airlines oraz Delta. Do krytycznej sytuacji doszło z powodu błędu pilota. Choć uderzenie nie było silne, pasażerowie zostali ewakuowani. Dziennikarze rozmawiali z osobą znajdującą się podczas kolizji na pokładzie uszkodzonego samolotu.

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Incydent na lotnisku w Bostonie. Pilot uderzył skrzydłem swojej maszyny w ogon innego samolotu

Alex Wilson oczekiwał na start samolotu linii Delta, gdy pilot innej maszyny doprowadził do kolizji. Samolot linii United Airlines, przygotowując się do odlotu, zahaczył skrzydłem o ogon drugiej maszyny, która przez kilka sekund po uderzeniu kołysała się w przód i w tył.

- Nie było od razu jasne, co się wydarzyło, ale wydawało się, że to krótkie trzęsienie ziemi - relacjonował Alex Wilson. Nagranie, na którym uchwycono moment kolizji, opublikowano w serwisie YouTube.

 

USA. Służby ratunkowe ewakuowały pasażerów po zderzeniu samolotów na lotnisku. Nikt nie został ranny

Po kilku minutach na płycie lotniska pojawiły się służby ratunkowe. Zarządzono ewakuację pasażerów, a uszkodzona maszyna została odholowana. Zdarzenie skomentował przedstawiciel linii Delta. - Nasz samolot zetknął się z innym samolotem podczas oczekiwania na zezwolenie na start na lotnisku w Bostonie. Pracujemy nad przetransportowaniem klientów do docelowych miejsc ich podróży. Przepraszamy za opóźnienie - przekazano. O zmianie rezerwacji lotów swoich klientów poinformowały także linie lotnicze United Airlines.

Federalna Administracja Lotnictwa potwierdziła przebieg zdarzeń opisany przez świadków. Nie odnotowano, aby którykolwiek z uczestników zdarzenia został ranny.

Więcej o: