Zaskakujące wystąpienie Putina. "Samoizolujący się prezydent boi się swoich ludzi" [WIDEO]

Władimir Putin z okazji Dnia Rosji wręczał wyróżnionym państwowe odznaczenia. Podczas uroczystości przemawiał do zebranych gości ze sporej odległości. "Malutki człowieczek, który boi się swoich ludzi" - napisał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

12 czerwca na Kremlu odbyło się uroczyste wręczenie państwowych odznaczeń. Osoby wyróżnione odebrały je z rąk prezydenta Rosji. Dopiero wtedy mogły znacznie się do niego zbliżyć, ponieważ podczas całej uroczystości Władimir Putin zachował znaczny dystans z przybyłymi gośćmi.

Zobacz wideo Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Czy czeka nas katastrofa nuklearna? Dmytro Kułeba reaguje

Rosja. Putin wręczał odznaczenia państwowe. Zachował sporą odległość od przybyłych gości

W trakcie uroczystości prezydent Rosji wręczył złote medale Bohatera Pracy, a także państwowe nagrody w dziedzinie nauki i techniki, literatury oraz sztuki za wybitne osiągnięcia. Największą uwagę podczas całej uroczystości zwrócił jednak dystans, jaki zachował Władimir Putin.

"Putin przybył, aby wręczyć odznaczenia państwowe w dniu Rosji. Malutki człowieczek, który boi się swoich ludzi (zwróć uwagę na odległość dzielącą go od publiczności), popełniający ogromne zbrodnie" - skomentował na Twitterze wystąpienie prezydenta Rosji doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Rosja. Putin zachowuje dystans podczas spotkań

Władimir Putin w trakcie spotkań ze swoimi współpracownikami zachowuje spory dystans. Według nieoficjalnych informacji prezydent Rosji obawia się m.in. koronawirusa lub korzysta z pomocy dublerów.

- Putin używa sobowtórów. Jest to fakt oparty zarówno na wywiadzie operacyjnym, jak i na ocenach fizjonomistów i wielu innych specjalistów - powiedział w zeszłym tygodniu Andrij Jusow, rzecznik ukraińskiej agencji wywiadu wojskowego, cytowany przez "Newsweek". Były strażnik Kremla, który współpracował z rosyjskim przywódcą, powiedział w wywiadzie z dziennikarzami śledczymi Dossier Center, że Putin jest "samoizolującym się prezydentem".

Więcej o: