Austria. Turysta spadł w 400-metrową przepaść. 11 wspinaczy ewakuowano helikopterami

W Austrii na via ferracie Höllental na osuwisku śnieżnym zginął turysta. Mężczyzna spadł w 400-metrową przepaść i poniósł śmierć na miejscu. 11 pozostałych alpinistów ze względu na trudne warunki zostało ewakuowanych helikopterami.
Zobacz wideo "El Nino przyniesie powodzie i susze w różnych częściach świata"

Do wypadku doszło w piątek po południu, 9 czerwca, około godziny 14:00 - informuje policja. Naoczni świadkowie zauważyli, że mężczyzna, który był sam na via ferracie Höllental wpadł na osuwisko śnieżne i spadł w 400-metrową przepaść. Wspinacz zginął na miejscu - informuje portal merkur.de. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku i tożsamości zmarłego prowadzą lokalne służby. Na chwilę obecną szczegóły zdarzenia pozostają nieznane.  

Austria. Jedenastu alpinistów ewakuowanych przez helikoptery

Jedenastu innych wspinaczy, którzy również przebywali na via ferracie Höllental i byli świadkami wypadku, zostało ewakuowanych przez helikoptery z powodu trudnych warunków. Policja ostrzega przed kolejnymi obsunięciami śniegu w nadchodzących dniach i tygodniach. Takie osunięcia nie są rzadkością w regionach szczytowych ze względu na obecne warunki pogodowe.

Więcej o: