Rosja. 90 osób zatruło się alkoholem. 30 nie żyje. W sprawie zatrzymano policjanta

Co najmniej 30 osób zmarło w Rosji po spożyciu zatrutego cydru. W sprawie zatrzymano już producenta alkoholu, który wcześniej odpowiadał za obrót alkoholem bez odpowiednich zezwoleń. Służby zatrzymały w sprawie policjanta, który pomagał w procederze.

W ciągu kilku dni w Rosji cydrem niskiej jakości otruło się ponad 90 osób. Według władz regionalnych i Ministerstwa Zdrowia na dzień 7 czerwca w wyniku spożycia alkoholu zmarło 30 Rosjan. Najwięcej przypadków odnotowano w regionie Uljanowsk, gdzie władze zgłosiły 51 przypadków zatrucia, w tym 20 zgonów - informuje Radio Svoboda.

Zobacz wideo Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Czy czeka nas katastrofa nuklearna? Dmytro Kułeba reaguje

Aresztowano biznesmena, który produkował cydr. "Proporcje metanolu zagrażające życiu"

Wszystkie ofiary spożywały niskoalkoholowy napój ''Mister Cydr'', produkowany w obwodzie samarskim przez 32-letniego Anara Gusejnowa. Mężczyzna został aresztowany. Jak przekazuje Radio Swoboda, biznesmen był już wcześniej karany za przestępstwo związane z obrotem alkoholem bez odpowiednich zezwoleń.

W produktach marki "Mister Cydr" stwierdzono zanieczyszczenia metanolem i maślanem etylu w proporcjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi. Z obiegu wycofano prawie 40 tys. litrów napoju. Obywatele proszeni są o zgłaszanie się do służb, jeśli zobaczą wspomniane produkty w sprzedaży.

Teraz okazało się, że przemysłowy, zanieczyszczony alkohol został częściowo skradziony z magazynu policyjnego w Samarze i następnie rozpowszechniony. Zatrzymano sierżanta policji, który współpracował ze złodziejami i ukradł trującą substancję, a dwóch wysokich rangą funkcjonariuszy policji w Samarze zostało pozbawionych swoich stanowisk. 

Więcej o: