Makabryczne odkrycie w Meksyku. Znaleziono 45 worków z ludzkimi szczątkami

Katarzyna Rochowicz
Na przedmieściach Guadalajary w Meksyku znaleziono 45 worków z ludzkimi szczątkami. Jak się okazało po przeprowadzeniu badań, to części ciał pracowników call center - podaje CNN.
Zobacz wideo Krzysztof Śmiszek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Meksykańskie władze przekazały, że ludzkie szczątki znalezione w 45 workach na przedmieściach Guadalajary należą do pracowników call center, którzy zaginęli w maju bieżącego roku. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez Instytut Nauk Sądowych stanu Jalisco. O sytuacji zostali poinformowani najbliżsi krewni. Nie sprecyzowano jednak, czy w workach znajdowały się szczątki wszystkich siedmiu zaginionych pracowników.

Meksyk. Odnaleziono worki z ludzkimi szczątkami

Meksykańska sekretarz ds. bezpieczeństwa Rosa Icela Rodriguez Velazquez powiedziała we wtorek, powołując się na wstępne wyniki dochodzenia, że pracownicy mogli być zaangażowani w "pewnego rodzaju oszustwa związane z nieruchomościami" i "wymuszenia telefoniczne". FBI pod koniec maja przekazało, że call center miało związki z kartelem Jalisco New Generation. Według służb przestępcy mogli chcieć zatrzeć ślady swojego działania. Siedmiu pracowników zniknęło z obszaru Guadalajary w okolicach 20 maja. W zeszłym tygodniu w wąwozie w rejonie Zapopan także znaleziono worki zawierające ludzkie części ciała. 

Jak podaje CNNMeksyk od kilku lat zmaga się z masowymi zaginięciami. Ponad 100 000 Meksykanów i migrantów wciąż uznaje się za zaginionych. Według oficjalnych danych od 2018 roku w samym stanie Jalisco znaleziono ponad 1500 ciał.  Ogólny wskaźnik zabójstw w Meksyku należy do najwyższych na świecie.

Więcej o: