Napad na parę polskich turystów w Kolumbii. "Jeden z nich dźgnął mnie nożem w głowę" [WIDEO]

Dwoje Polaków zostało napadniętych w Kolumbii. Parę okradziono, a jedną z ofiar napastnik miał zaatakować przy użyciu noża. Kamera należąca do turystów zarejestrowała moment napadu. Kolumbijskie służby poszukują mężczyzny widocznego na nagraniu.

4 czerwca poinformowano o zdarzeniu, do którego doszło w kolumbijskim mieście Medellín. Para polskich turystów spacerujących po wzgórzu El Volador została napadnięta i okradziona. Lokalne służby poszukują sprawców ataku. Może im w tym pomóc filmik nagrany przez Polaków, na którym uchwycono jednego z napastników.

Zobacz wideo Milik o nocy, w którą został napadnięty i okradziony: Nie byłem czujny

Napad na Polaków w Kolumbii. Kamera należąca do turystów nagrała jednego z napastników

Nagranie pokazuje turystów idących w górę wzgórza. W pewnym momencie zza ich pleców wyłonili się napastnicy. Jeden z nich zakrył dłonią twarz kobiety, a drugi obezwładnił mężczyznę. Twarz tego pierwszego jest widoczna na filmie. Nagranie opublikowała na swoim twitterowym profilu Secretaría de Seguridad y Convivencia, kolumbijska agencja rządowa zajmująca się bezpieczeństwem publicznym.

"Kamera zarejestrowała ten materiał podczas kradzieży, której ofiarą padło dwoje cudzoziemców na wzgórzu El Volador. W porozumieniu z władzami prowadzimy śledztwo w celu ustalenia miejsca pobytu osób odpowiedzialnych za atak" - napisano w poście, do którego dołączono nagranie napadu.

Kolumbijskie służby poszukują sprawców napadu na polskich turystów. Wyznaczono nagrodę za pomoc

Mężczyzna, który został zaatakowany podczas wędrówki po Medellín, opowiedział, jak całe zajście wyglądało z jego perspektywy. - Zaatakowało nas dwóch mężczyzn. Jeden z nich dźgnął mnie nożem w głowę, która teraz bardzo mnie boli. Muszę zablokować moje konto bankowe. To szaleństwo - mówił turysta, cytowany przez portal elespectador.com.

Burmistrz Medellín wyznaczył nagrodę w wysokości 10 milionów peso (ok. 9,7 tys. zł) za pomoc w odnalezieniu sprawców napadu. Lokalna policja przekazała, że funkcjonariusze skontaktowali się już z polskimi turystami i zainicjowali działania, których celem będzie schwytanie napastników.

Więcej o: