Anglia. Okulary przeciwsłoneczne wywołały pożar w samochodzie. Straż pożarna apeluje o rozwagę

W wiosce Nuthall okulary przeciwsłoneczne spowodowały pożar w jednym z samochodów osobowych. Straż pożarna z Nottinghamshire apeluje, by przedmioty odbijające światło nie były zbyt długo wystawione na słońce.

W Nuthall (wioska w hrabstwie Nottinghamshire w Anglii) okulary przeciwsłoneczne spowodowały pożar w samochodzie. Przyczyniły się do tego wysoka temperatura, która kilka dni temu panowała w Wielkiej Brytanii.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Wielka Brytania. Okulary przeciwsłoneczne spowodowały pożar w samochodzie

Straż pożarna z Nottinghamshire opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiające skutki pożaru wywołanego przez okulary przeciwsłoneczne. Do zdarzenia doszło w sobotę 27 maja około godz. 17.00.

"Uczestniczyliśmy w pożarze spowodowanym pozostawionymi na desce rozdzielczej okularami przeciwsłonecznymi. Słońce było mocne, a to może to spowodować pożar. Upewnij się, że przedmioty odbijające światło nie są wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych" - przekazali 27 maja strażacy z Nottinghamshire.

Anglia. Dwa pożary wywołane przez światło słoneczne odbijające się od luster

Strażacy w Merseyside (hrabstwo w północno-zachodniej Anglii) w styczniu zeszłego roku uczestniczyli w gaszeniu dwóch pożarów domów, do których doszło z powodu luster znajdujących się w domach. "Oba te pożary zostały zapoczątkowane przez odbite światło słoneczne, które skierowało promienie z luster powiększających na palne przedmioty" przekazał kierownik grupy straży pożarnej ds. prewencji, Mark Thomas w opublikowanym przez straż komunikacie

"Niskie nasłonecznienie o tej porze roku i bezpośrednie światło słoneczne padające na lustra może powodować poważne problemy. Nawet podczas mrozów promienie słoneczne mogą być bardzo silne, zwłaszcza jeśli są wzmacniane przez szklane ozdoby i lustra" - dodał Thomas.

Więcej o: