Nekrolog Alaksandra Łukaszenki na stronie Dynama Mińsk. "Woskowy dziadek jest ciężko chory"

Na oficjalnej stronie Dynamo Mińsk pojawił się nekrolog prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Klub niedługo później wyjaśnił, że podane informacje są nieprawdziwe, a strona padła ofiarą ataku hakerów.

"Drodzy fani! Witryna HC Dynamo Mińsk została zhakowana i obecnie nie jest kontrolowana przez klub. W tej chwili trwają niezbędne prace mające na celu przywrócenie dostępu. Dziękujemy za zrozumienie" - można przeczytać w oświadczeniu klubu, które zostało opublikowane na stronie rozgrywek Kontynentalnej Hokejowej Ligi. Strona HC Dynamo Mińsk została już zablokowana i obecnie nie ma do niej dostępu. 

Zobacz wideo Scheuring-Wielgus: W kwestii bezpieczeństwa państwa wierzę generałom, a nie Błaszczakowi

Nekrolog Alaksandra Łukaszenki na stronie Dynama Mińsk. "Tyran nie jest wieczny"

Na stronie klubu pojawiło się czarno-białe zdjęcie Alaksandra Łukaszenki oraz świeca, która ma symbolizować śmierć prezydenta Białorusi. Na grafice pojawiła się także wiadomość od hakerów, którzy przejęli stronę mińskiego klubu hokejowego.

"Zepsuliśmy ulubioną zabawkę dyktatora. Chcemy przypomnieć towarzyszom Łukaszenki, zdrajcom ludu i kupcom sumienia, że ??tyran nie jest wieczny. Woskowy dziadek jest ciężko chory" - brzmi pierwsza część napisu. "Reżim umrze bez przywódcy. Białoruś i jej naród będą żyć nawet po jego śmierci" - napisano dalej.

Białoruś. Atak hakerów na ulubiony klub hokejowy Łukaszenki. "Niech po drugiej stronie dobrze cię przywitają!"

W nekrologu samego Łukaszenki można natomiast przeczytać, że to: "Ogromna strata pieniężna dla białoruskiego hokeju! Najdłużej oczekiwana strata tego kraju! Niech po drugiej stronie dobrze cię przywitają! Wszyscy ci, których za życia zakatowałeś". Informacja ta została przekazana w kilku wariantach językowych. 

Nekrolog Łukaszenki pojawił się w momencie, gdy media coraz częściej informują o pogarszającym się zdrowiu białoruskiego dyktatora. Pierwsze takie wiadomości przekazano po tym, jak Łukaszenka wrócił z wizyty w Moskwie, która odbyła się 9 maja. Po powrocie do Mińska polityk przestał pokazywać się publicznie. Później spotkał się z wojskowymi, a jego twarz przypominała woskową maskę. 

Więcej o: