Watykan. Nowe informacje o zdrowiu papieża. Franciszek miał stan gorączkowy. "Staje się mniej odporny"

Problemy zdrowotne zmusiły papieża do zmiany planów. Odwołano wszystkie spotkania z wiernymi, w których Franciszek zamierzał uczestniczyć 26 maja. Zgodnie z informacjami podanymi przez Watykan, papież miał stan gorączkowy i odczuwał zmęczenie po intensywnej pracy.

Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że wszystkie zaplanowane na piątek audiencje u papieża zostają odwołane. Decyzję tę podjęto ze względu na złe samopoczucie Franciszka. To kolejny w ostatnim czasie przypadek, gdy zwierzchnik Kościoła katolickiego ogranicza swoją aktywność z powodu problemów zdrowotnych. Bliski współpracownik papieża przyznał, że sytuacja ta ma związek z obniżoną odpornością 86-letniego duchownego.

Zobacz wideo Wybory w dzień papieski? Hennig-Kloska: Będziemy gotowi

Odwołano audiencje u papieża Franciszka. "W pewnym momencie człowiek staje się mniej odporny"

Jak możemy przeczytać na portalu ansa.it, rzecznik Watykanu przekazał, że papieskie audiencje zostały odwołane ze względu na stan gorączkowy Franciszka. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin dodał, że złe samopoczucie papieża było związano z intensywną pracą, jaką duchowny wykonywał wcześniej.

- Papież był zmęczony, wczoraj miał bardzo pracowity dzień, spotkał się z wieloma ludźmi - tłumaczył Pietro Parolin. Watykański sekretarz stanu powiedział również, że problemy zdrowotne Franciszka są pokłosiem naturalnych procesów, jako że "w pewnym momencie człowiek staje się mniej odporny".

Watykan. Papież Franciszek o swoich problemach zdrowotnych: Są dni, kiedy boli mnie chodzenie

Pod koniec marca papież był przez kilka dnia hospitalizowany, co opisywaliśmy. Franciszek zmagał się wówczas z infekcją dróg oddechowych. U zwierzchnika Kościoła katolickiego leczono również m.in. ostre zapalenie płuc. Papież ma także problemy z poruszaniem się. Czasami są one na tyle dotkliwe, że duchowny korzysta z wózka inwalidzkiego. - Są dni, kiedy boli mnie chodzenie - przyznawał Franciszek.

Więcej o: