Rosja. Nie żyje wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Poczuł się źle na pokładzie samolotu

Zmarł rosyjski wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Kuczerenko. Polityk poczuł się źle, wracając do kraju z podróży służbowej na Kubie. Mimo awaryjnego lądowania i udzielenia politykowi natychmiastowej pomocy medycznej, życia 47-latka nie udało się uratować.

Piotr Kuczerenko pełnił funkcję zastępcy szefa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Federacji Rosyjskiej od marca 2020 roku. W drugiej połowie maja bieżącego roku w ramach obowiązków służbowych wziął udział w rosyjskiej delegacji na Kubę. W drodze powrotnej poczuł się jednak na tyle źle, że konieczne okazało się lądowanie awaryjne. Mimo przeprowadzenia szybkiej akcji ratunkowej, polityk zmarł.

Zobacz wideo Gruzini na lotnisku w Tbilisi protestują przeciwko przywróceniu połączeń lotniczych z Rosją

Nie żyje rosyjski wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Piotr Kuczerenko miał 47 lat

Do tragedii doszło w sobotę (20 maja) w trakcie lotu powrotnego z Hawany do Moskwy. Przebywający na pokładzie samolotu Kuczerenko najpierw poczuł się bardzo źle, a następnie zasłabł. W związku z tym piloci podjęli decyzję o natychmiastowym lądowaniu awaryjnym na lotnisku Mineralne Wody (port lotniczy położony 4 km od Mineralnych Wód, w Kraju Stawropolskim, w Rosji). Na ziemi na wymagającego opieki medycznej polityka czekała już podstawiona karetka oraz lekarze. Niestety, pomimo sprawnego działania służb i szybkiej interwencji lekarskiej życia wiceministra nie udało się uratować. Informację o śmierci rosyjskiego polityka potwierdziło w niedzielę (21 maja) biuro prasowe Ministerstwa Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej.

Nagła śmierć rosyjskiego wiceministra. Nieoficjalnie: przyczyną problemy z sercem

Jak podaje portal tvzvezda.ru domniemaną przyczyną zasłabnięcia i w konsekwencji śmierci Kuczerenko miały być problemy z sercem. "Rodzinie i przyjaciołom Piotra Kuczerenko składamy najszczersze konolencje" - napisało rosyjskie Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej.

Więcej o: