Wybuch paniki na stadionie w Salwadorze. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wyniku wybuchu paniki na stadionie piłkarskim w stolicy Salwadoru w Ameryce Środkowej. Lokalna policja informuje, że dziesiątki zostało rannych - co najmniej dwie osoby w stanie krytycznym przewieziono do szpitala.

Salwadorscy funkcjonariusze przekazali, że wstępną przyczyną tragedii był ścisk kibiców, którzy próbowali wejść na stadion, by obejrzeć mecz pomiędzy drużynami Alianza i FAS. Mecz został przerwany.

Jak podaje CNN, salwadorski minister zdrowia Francisco Alabi poinformował na Twitterze, że wysłano zespoły ratunkowe, a ranni zostali przetransportowani do lokalnych szpitali. 

Lokalne media podały, że w wyniku paniki rannych zostało ponad 100 osób. 

Wybuch paniki na stadionie w Salwadorze. Policja umieściła w sieci nagranie

Wideo umieszczone w sieci przez Narodową Policję Cywilną Salwadoru ukazuje wiele karetek zaparkowanych przed stadionem i medyków pędzących na miejsce zdarzenia.

Salwadorska Federacja Piłki Nożnej, którą cytuje Yahoo, przekazała, że ''instytucja ''głęboko żałuje wydarzeń, które miały miejsce na stadionie Cuscatlan'' i ''solidaryzuje się z rodzinami osób rannych i zabitych w tym incydencie". Federacja poinformowała również, że ''natychmiast zażąda raportu z w tej sprawie''.

Alianza i FAS to dwie najpopularniejsze drużyny piłkarskie w kraju Ameryki Środkowej.

 Tekst będzie aktualizowany.

Więcej o: