Myśliwiec F-18 rozbił się w Saragossie. Pilot przeżył

F-18 Hornet rozbił się w Saragossie - informuje hiszpański dziennik "El Pais". Myśliwiec odbywał w sobotę lot pokazowy. Media podają, że maszyna rozbiła się w bazie lotniczej w Saragossie, a pilotowi udało się katapultować, ratując w ten sposób życie.
Zobacz wideo Skrót spotkania Tuska. Tajemnicza głowica od rakiety, Tusk chcący zrobić krzywdę i Morawiecki nazwany "bambikiem"

Do katastrofy myśliwca F-18 doszło w Saragossie, w północno-wschodniej Hiszpanii - informuje dziennik "El Pais" Pilot został przewieziony do szpitala w Saragossie z urazami nóg, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - wynika z komunikatu Hiszpańskich Sił Powietrznych.

Gwardia Cywilna potwierdziła z kolei, że w czasie ćwiczeń myśliwiec F-18 doznał "pewnego problemu" i rozbił się, po tym jak pilot się katapultował. Do rozbicia samolotu doszło tuż po 12:00 czasu lokalnego, na terenie bazy lotniczej. Nie ucierpiał nikt z osób postronnych - podkreśla "El Pais". Dziennik przypomina, że to nie pierwszy wypadek F-18 Hiszpańskich Sił Powietrznych. Pierwsza katastrofa tego typu myśliwca miała miejsca w 1988 roku, również w Saragossie. W 2000 roku dwa F-18 z Saragossy rozbiły się w trakcie lotu. W 2017 roku F-18 stacjonujący w Torrejón de Ardoz [w pobliżu Madrytu - przyp. red.] rozbił się podczas startu z bazy lotniczej, pilot zginął.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: