Ukraińska brygada wysadziła rosyjski skład amunicji pod Bachmutem [WIDEO]

Siły Zbrojne Ukrainy dokonały zniszczenia rosyjskiego składu amunicji zlokalizowanego pod Bachmutem. Nagranie dokumentujące wystrzał i spowodowany nim wybuch trafiło do internetu. - Postępy w pobliżu Bachmutu wynoszą od 150 do nawet 600 metrów w różnych kierunkach - przekazał rzecznik ukraińskiej armii Serhij Czerewaty.

Bachmut położony w obwodzie donieckim to jedno z miejsc, w których mają miejsce najcięższe starcia wojsk ukraińskich z rosyjskimi. Według informacji przekazanych niedawno przez rzecznika ukraińskiej armii Serhija Czerewatego stronie ukraińskiej udało się przesunąć granicę tamtejszego frontu na swoją korzyść o nawet 600 metrów w różne strony. Teraz internet obiegło nagranie dokumentujące wysadzenie kolejnego rosyjskiego składu broni.

Zobacz wideo Scheuring-Wielgus: W kwestii bezpieczeństwa państwa wierzę generałom, a nie Błaszczakowi

Wojna w Ukrainie. Pod Bachmutem zniszczono kolejny rosyjski skład broni

Akcji wysadzenia rosyjskiego składu amunicji pod ukraińskim miastem Bachmut podjęła się w środę (17 maja) załoga czołgu 3. Oddzielnej Brygady Szturmowej. Wideo dokumentujące przebieg operacji zamieszczono w mediach społecznościowych. 

Na nagraniu widać dwie perspektywy: działa na czołgu oraz najprawdopodobniej drona wojskowego latającego w pobliżu zaatakowanego składu amunicji. Materiał rozpoczyna się od oddania strzału, a kończy wybuchem i pożarem, który pojawił się w miejscu zniszczonego magazynu.

Front pod Bachmutem. "Ukraińscy żołnierze pokonują granice ludzkich możliwości"

O postępach Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie w okolicach Bachmutu informował w miniony wtorek (16 maja) generał Ołeksandr Syrski. - Ostatnie dni pokazały, że możemy posuwać się do przodu i niszczyć wroga nawet w tak ekstremalnie trudnych warunkach - ocenił. Syrski stwierdził również, że "żołnierze w walce o miasto pokonują granice ludzkich możliwości". W nocy ze środy na czwartek (17/18 maja) Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, w tym między innymi na Bachmut i Odessę.

Więcej o: