Wielka Brytania. "Polował na młodą kobietę na plaży". Polak skazany na 12 lat więzienia

43-letni Przemysław P. został skazany na 12 lat więzienia za gwałt, którego miał się dopuścić na plaży w Brighton w południowej Anglii. Mężczyzna nie przyznał się do winy. W przeszłości był karany za ekshibicjonizm.

Jak zrelacjonowała policja hrabstwa Sussex, do zdarzenia doszło nocą 31 lipca ubiegłego roku. Według ustaleń śledczych 42-letni wtedy Przemysław P. zaatakował na plaży 20-letnią kobietę. Rzekomo zgwałcił ją i udokumentował to na zdjęciach. Na zajście zareagowała ochrona plaży i lokalni policjanci. W obecności funkcjonariuszy kobieta zeznała, że nie wyraziła zgody na współżycie.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Gwałt w Brighton. Polak skazany na 12 lat więzienia. Był kiedyś karany za ekshibicjonizm

Przemysław P. został aresztowany. Twierdził, że kobietę z plaży znał już wcześniej, a do zbliżenia doszło za obopólną zgodą, ale podczas przesłuchania nie mógł sobie przypomnieć nawet imienia "znajomej". Inaczej sprawę przedstawili świadkowie i sama ofiara. 2 maja Sąd Koronny w Lewes uznał Polaka za winnego gwałtu i skazał na 12 lat więzienia. Mężczyzna do końca utrzymywał, że jest niewinny.

- Ofiara wykazała się dużą odwagą, składając zeznania w procesie. To było szybkie śledztwo, w którym zebraliśmy zeznania świadków i materiał filmowy, na którym widać, jak P. polował na młodą kobietę, gdy była sama na plaży - powiedziała detektyw Ciara Richardson. Brytyjska policja dodała, że podczas procesu ujawniono, iż Przemysław P. w 2013 roku został skazany za ekshibicjonizm.

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatków między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: