Napaść na Polaków w Szwecji. Nie żyje 30-latek. Drugi mężczyzna poważnie ranny

Niedaleko Karlshamn w południowej Szwecji dwóch Polaków zostało zaatakowanych ostrym narzędziem. Jak podaje RMF FM, jeden z nich zmarł. Do napaści na polskiego obywatela doszło także we Włoszech.
Zobacz wideo Skrót spotkania Tuska. Błaszczak nazwany "tchórzem", PiS "patologią", a wyborcy PiS-u "chleją"

Informacje na temat zajścia RMF FM potwierdziło w szwedzkiej policji. W piątek wieczorem w miejscowości Asarum niedaleko Karlshamn doszło do bójki podczas spotkania towarzyskiego. Odbywało się ono na obrzeżach miasta, w siedzibie firmy transportowej, która ma oddziały w Polsce. Zaatakowani mężczyźni trafili do szpitala. 30-latek zmarł w piątek. Drugi mężczyzna w wieku 35 lat jest pod opieką lekarzy. Nie może zostać przesłuchany. Domniemanym sprawcą jest 40-letni mężczyzna. Został zatrzymany na miejscu. Służby przesłuchują świadków zajścia.

Polski turysta napadnięty we Włoszech

Do napadu na polskiego obywatela doszło także w nocy z piątku na sobotę na Sycylii. Turysta został zaatakowany w centrum Katanii na dużym placu Stesicoro, 150 metrów od posterunku policji. Napastnik chciał ukraść telefon komórkowy 35-latkowi. Po otrzymaniu kilka ciosów Polak uderzył głową o bruk. Polski turysta przeszedł operację. Włoskie media informują, że jest w stanie ciężkim i walczy o życie. Policja poszukuje sprawcy. Analizowany jest zapis kamer monitoringu. Katania ma opinię najbardziej niebezpiecznego miasta we Włoszech i trzeciego pod tym względem w całej Europie.

Więcej o: