Włochy. Eksplozja w centrum Mediolanu. "Płoną samochody"

W centrum Mediolanu doszło do dużej eksplozji, płoną samochody - donoszą włoskie media. Według wstępnych informacji eksplodowała zaparkowana furgonetka przewożąca butle z tlenem na via Pier Lombardo w rejonie Porta Romana, w sąsiedztwie ścisłego centrum Mediolanu.
Zobacz wideo Morawska-Stanecka: Wypowiedzi Morawieckiego na temat kary śmierci to wykorzystywanie tragedii do zaostrzenia walki politycznej

"Corierre della sera" informuje, że do eksplozji w Mediolanie doszło około 11:30. Co najmniej cztery osoby zostały ranne. Ewakuowano szkołę i niektóre budynki. Płonie kilka zaparkowanych samochodów, nad okolicą unosi się czarny, gęsty dym, widoczny nawet w oddalonych od miejsca pożaru dzielnicach Mediolanu. Według wstępnych informacji eksplodowała zaparkowana furgonetka przewożąca butle z tlenem na via Pier Lombardo w rejonie Porta Romana, w sąsiedztwie ścisłego centrum Mediolanu. Pożar objął również pobliską aptekę i mieszkania w budynku via Pier Lombardo. Na miejscu są karetki pogotowia i strażacy. Karabinierzy odgrodzili teren. Ewakuowano mieszkańców okolicy oraz pobliskie przedszkole - podaje włoski dziennik. 

Włochy. Eksplozja w centrum Mediolanu. "Płoną samochody"

Kierowca furgonetki jest bezpieczny - podkreśla "Corierre della sera" Kiedy zdał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, udało mu się odskoczyć na czas i uciekł. Ma obrażenia rąk i nogi.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: