Katastrofa budowlana w Finlandii. Zerwała się kładka dla pieszych. Są ranni, w tym dzieci

Katastrofa budowlana w Espo w Finlandii. Zerwała się kładka dla pieszych. 27 osób jest rannych, w tym wiele dzieci. Ranni spadli na ziemię z wysokości kilku metrów.
Zobacz wideo Gabriela Morawska-Stanecka gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl (11.05)

Około 27 osób, w większości dzieci, zostało rannych z powodu zawalenia się kładki dla pieszych w fińskim mieście Espoo, na obrzeżach Helsinek - donosi Reuters. Jak przekazała policja, do wypadku doszło w czwartek, ok. 9.30 rano. Wielu rannych było częścią grupy dzieci w wieku szkolnym - poinformowały władze szpitala w Helsinkach. "Helsingin Sanomat" podkreśla, że stan rannych nie zagraża ich życiu. Na miejsce zdarzenia wezwano kilka jednostek ratownictwa medycznego, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym.

Katastrofa budowlana w Finlandii. Zerwała się kładka dla pieszych

Świadkowie przekazali, że część osób zeskoczyła z mostu, zanim ten całkowicie się zawalił. Ranni zostali skierowani do czterech różnych szpitali. Władze oświatowe w stolicy Finlandii przekazały, że zapewniają odpowiednie wsparcie, zarówno uczniom, którzy uczestniczyli w wypadku, jak i ich kolegom i koleżankom w szkole. Dla krewnych uczestników tej katastrofy budowlanej uruchomiono specjale linie telefoniczne, gdzie mogą uzyskać więcej informacji. Dochodzenie w sprawie okoliczności wypadku prowadzi policja. Prezydent Finlandii Sauli Niinistö wyraził ubolewanie z powodu katastrofy budowlanej w Espoo.

Więcej o: