"Pierwsza taka interwencja" we Francji. Strażacy wyburzyli ściany, by ewakuować kobietę. Ważyła 391 kg

We Francji 40 strażaków i 10 żandarmów ewakuowało kobietę z jej domu. Akcję komplikował układ mieszkania, a przede wszystkim waga 62-latki. - Tego rodzaju interwencja, o takim poziomie złożoności, nigdy wcześniej nie miała miejsca we Francji - powiedział przedstawiciel władz regionalnych.

Do zdarzenia doszło w środę (10 maja) w miejscowości Stenay we Francji przy granicy z Luksemburgiem i Belgią. Medycy mimo wielokrotnych prób, które podejmowali od miesięcy, nie byli w stanie przetransportować do szpitala kobiety. W końcu wezwali służby.

Zobacz wideo Mówiło się, że gwiazdy robią sobie cesarkę na żądanie, bo w pakiecie mają plastykę brzucha. Lekarz rozwiewa wszelkie wątpliwości

Francja. 40 strażaków, 10 żandarmów, karetka z Belgii

Utrudnieniem była choroba kobiety. Mieszkająca od lat we Francji 62-letnia Amerykanka cierpi na otyłość i waży 391 kg. Jej ewakuacja trwała blisko godzinę

W akcji wzięło udział 40 strażaków oraz 10 żandarmów - poinformował na Twitterze dziennikarz Lodois Gravel. Dodatkowo z Belgii została sprowadzona specjalna karetka przystosowana do transportu osób o dużej wadze.

Na czas akcji zamknięto ulicę. Straż wyburzyła ściany

Ewakuację kobiety dodatkowo utrudniał układ pomieszczeń w budynku, w którym mieszkała. Strażacy zdecydowali, że konieczne jest wyburzenie kilku ścianek działowych oraz wycięcie w podłodze. Tym sposobem wydostali pacjentkę z pierwszego piętra na parter, a następnie przez powiększone okno na zewnątrz. Na czas akcji służb ulica została zamknięta. 

"Tego rodzaju interwencja nigdy wcześniej nie miała miejsca we Francji"

Kobieta została przewieziona w eskorcie żandarmerii do kliniki w Nancy, gdzie przejdzie operację związaną z jej otyłością. - Tego rodzaju interwencja, o takim poziomie złożoności, nigdy wcześniej nie miała miejsca we Francji - powiedział przedstawiciel władz regionalnych Bernard Burckel w rozmowie z France 3 Lorraine.

Otyłość jest chorobą przewlekłą 

Otyłość jest przewlekłą chorobą, którą mogą wywoływać różne czynniki: genetyczne, behawioralne, środowiskowe i społeczne. Według definicji ustalonej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) przebiega jako nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie, co w efekcie prowadzi do rozwoju innych zaburzeń. Dotyczy osób w każdym wieku, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci i młodzieży.

Więcej o: