Rosja. Władimir Putin przestraszył się "huku" podczas parady w Dzień Zwycięstwa [WIDEO]

9 maja Rosjanie obchodzą Dzień Zwycięstwa. Z okazji tego święta Władimir Putin wziął udział w uroczystej paradzie. W pewnym momencie prezydent Rosji usłyszał dźwięk, który go przestraszył. Szybko okazało się jednak, że Putin nie miał powodów do niepokoju.

Władimir Putin uczestniczył w obchodach Dnia Zwycięstwa. Rosjanie celebrują to święto 9 maja. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z tego wydarzenia, na którym uchwycono nietypowe zachowanie prezydenta Rosji.

Zobacz wideo Były oficer GROM o rosyjskiej armii: Kolos na glinianych nogach, wyglądała wspaniale na paradach

Władimir Putin zaniepokojony "hukiem" podczas obchodów z okazji Dnia Zwycięstwa

Film z obchodów Dnia Zwycięstwa opublikował na swoim twitterowym koncie ukraiński polityk Anton Gerashchenko. Na nagraniu widać Władimira Putina, idącego ulicami Moskwy w towarzystwie zagranicznych polityków zaproszonych na paradę. Znajdowali się wśród nich m.in. przywódcy Armenii, Białorusi, Kazachstanu czy Uzbekistanu. W pewnym momencie rozległ się głośny odgłos, co zaniepokoiło prezydenta Rosji. Władimir Putin spojrzał w kierunku, z którego dobiegał ten dźwięk, a następnie zatrzymał się i odwrócił w stronę innych uczestników parady. Po chwili polityk zorientował się, że dźwięk nie zwiastuje żadnego zagrożenia. "Huk" był prawdopodobnie odgłosem wydanym przez orkiestrę grającą podczas ceremonii.

"Wygląda na to, że podczas dzisiejszych 'uroczystości' w Moskwie Putin przestraszył się bicia w bębny i szukał ochrony u innych prezydentów" - napisał Anton Gerashchenko w opublikowanym przez siebie poście.

Rosja. 9 maja miały miejsce obchody Dnia Zwycięstwa. Media piszą o wyjątkowych środkach ostrożności

9 maja Rosjanie obchodzą Dzień Zwycięstwa, który upamiętnia pokonanie III Rzeszy przez ZSRR podczas II wojny światowej. Rosyjski kanał Sota poinformował na Twitterze, że w trakcie tegorocznych obchodów organizatorzy zastosowali wyjątkowe środki ostrożności. "Setki Rosjan zebrało się na Placu Łubiańskim, aby obejrzeć sprzęt wojskowy, ale policja wyjaśniła, że nie ma na co czekać: kolumna przejedzie w innym miejscu. Wszystkie podejścia do ulicy Twerskiej i Placu Czerwonego, gdzie odbywa się Parada Zwycięstwa, są odgrodzone od ludzi" - przekazano.

Podobnie miała wyglądać sytuacja w Petersburgu. "Mieszkańcy Petersburga po raz pierwszy oglądają Paradę Zwycięstwa przez kraty. Nie jest jasne, kogo i przed czym chronią: ludzi przed wojskiem czy wojsko przed ludźmi" - napisano w poście kanału Sota.

Więcej o: