Niemcy. 57-letni myśliwy zginął podczas polowania. Miał się postrzelić schodząc z ambony

Do tragicznego wypadku doszło podczas polowania w środkowych Niemczech. 57-letni myśliwy postrzelił się z własnej broni. Jak wstępnie ustaliła policja, miało do tego dojść, gdy mężczyzna schodził z ambony.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Turyngii w środkowych Niemczech, na obszarze leśnym między Waldfisch i Etterwinden. 57-letni myśliwy nie pojawił się w miejscu, w którym umówił się ze swoim kolegą z polowania. Ten rozpoczął poszukiwania i znalazł ciało mężczyzny.

Zobacz wideo Ministerstwo pozwoli polować na szakale. Mogą ginąć wilki

Niemcy. Myśliwy postrzelił się podczas polowania

Jak wstępnie ustaliła policja, 57-latek miał schodzić po drabinie z ambony, kiedy postrzelił się z własnej broni. Rana mężczyzny okazała się śmiertelna. Na razie nie wiadomo, dlaczego padł strzał. Śledczy zakładają, że najprawdopodobniej był to wypadek, do którego doszło przez błąd lub nieuwagę myśliwego.

"Bild" podkreśla, że w regionie dość często dochodzi do wypadków podczas polowań. Jak przypomina, w sierpniu ubiegłego został postrzelony 50-letni myśliwy. Mężczyzna zmarł w szpitalu z powodu ciężkich obrażeń głowy. Z kolei w 2018 roku postrzelona została sześcioletnia dziewczynka.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: