Piraci porwali statek i uwięzili dwóch Litwinów. Trwa akcja ratunkowa

Litewskie władze próbują uwolnić dwóch obywateli, którzy są zakładnikami na statku porwanym przez piratów. Służby wydały w piątek lakoniczny komunikat. Szczegóły nie są obecnie znane.

Litewskie Narodowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało w piątek, że "od pierwszych dni incydentu władze Litwy mają informacje o dwóch Litwinach, którzy znajdują się na porwanym przez piratów statku". Trwają działania służb.

Zobacz wideo "Jeżeli za bardzo ocieplimy planetę, to konsekwencje będą tragiczne". Rozmowa z Mirosławem Proppé, Prezesem Fundacji WWF Polska

Piraci uwięzili dwóch Litwinów. Trwa akcja ratunkowa

"Akcję ratunkową rozpoczęto natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia od partnerów międzynarodowych. Służby utrzymują stały kontakt z bliskimi, udzielają im niezbędnych konsultacji i informacji o czynnościach niezbędnych do uwolnienia zakładników. Instytucje dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej uwolnić obywateli Litwy i bezpiecznie sprowadzić ich do domu" - czytamy.

Litwini zakładnikami na statku uprowadzonym przez piratów

W komunikacie zaznaczono jednocześnie, że ze względu na bezpieczeństwo zakładników i akcję ratowniczą nie są podawane szczegóły całego zdarzenia. - Sytuacja jest dość delikatna i wszelkie dodatkowe informacje mogą zaszkodzić akcji ratunkowej, więc naprawdę przekazaliśmy tyle, a może nawet więcej, niż mogliśmy i możemy jedynie potwierdzić, że państwo dokłada wszelkich starań, aby Litwini bezpiecznie wrócili do domu - powiedział w rozmowie z agencją BNS Dariusz Buta z Litewskiego Narodowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Więcej o: