Niezwykły prezent dla meksykańskiej armii. Tak Turcja podziękowała za pomoc po trzęsieniu ziemi

Turcja podarowała meksykańskiej armii trzymiesięcznego szczeniaka poszukiwawczego. To wyjątkowy gest podziękowania za pomoc humanitarną w czasie tegorocznego trzęsienia ziemi. Mały Arkadas został przydzielony dawnemu trenerowi psa Proteo, który zginął w trakcie jednej z odbywających się wtedy akcji ratunkowych.

Trzymiesięczny owczarek niemiecki przeznaczony do roli psa poszukiwawczego zasilił szeregi meksykańskiej armii w ubiegłą środę (3 maja). Wyjątkowy prezent jest formą podziękowania ze strony tureckiego rządu za pomoc humanitarną organizowaną przez Meksyk w obliczu trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię w lutym 2023 roku.

Zobacz wideo Mundurowi w trudnym terenie uczyli się jeździć pojazdami typu ATV i UTV

Nowy członek meksykańskich sił zbrojnych. Arkadasa hucznie powitano na lotnisku

Na szczeniaka o imieniu Arkadas (z tureckiego "przyjaciel", imię wybrano w internetowym głosowaniu) na lotnisku czekali zarówno członkowie meksykańskiej armii jak i inne szczenięta. Głośne powitanie młodego wojskowego czworonoga przeniosło się także do internetu. "Cześć! Jestem Arkadas i chcę, żebyś mnie poznał! Dzięki moim przyjaciołom z Meksyku, którzy przyjęli mnie z wielką miłością, obiecuję, że dam z siebie wszystko, aby być wspaniałym psem poszukiwawczo-ratowniczym!" - czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze meksykańskiego Ministerstwa Obrony.

Wyjątkowy szczeniak od Turcji dla Meksyku. To sposób na uhonorowanie poległego Proteo

Decyzją władz młody Arkadas trafił w ręce dawnego trenera Proteo. Czworonóg ten zginął, niosąc pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji na początku bieżącego roku. Bohaterski zwierzak za swoją wierną służbę został pochowany z wszelkimi honorami. Jego wyjątkowy następca został przypisany do specjalnej meksykańskiej jednostki zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych z wykorzystaniem psich pomocników. Ich wyczulony węch i słuch pozwalają efektywniej odnajdywać ofiary klęsk żywiołowych i kataklizmów, takich jak trzęsienie ziemi.

Więcej o: