Napad na sklep obuwniczy w Peru. Skradziono 200 butów tylko na prawą stopę

W Peru trzech złodziei okradło sklep obuwniczy. Skradziono ponad 200 sportowych butów. - Zebraliśmy dowody na miejscu zdarzenia. Niezwykłą rzeczą w tym napadzie jest to, że skradziono buty tylko na prawą stopę - przekazują śledczy.

Trzy osoby włamały się 30 kwietnia do nowo otwartego sklepu obuwniczego w centrum miasta Huancayo w środkowej część Peru. Według ustaleń śledczych napad był nietypowy i zapewne zostanie zaliczony przez złodziei do nieudanych, ponieważ zniknęły tylko prawe buty - informuje BBC.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kaczyński przedstawił nowy projekt ustawy: Muszą istnieć ograniczenia

Peru. Podczas napadu na sklep obuwniczy złodzieje ukradli tylko prawe buty

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, znajdujące się w sklepie. Złodzieje próbowali włamać się do sklepu około godz. 3:00. Po kilku nieudanych próbach sforsowania zabezpieczeń złamali kłódkę, znajdująca się w oknie sklepu. Następnie wynieśli pudła z butami różnych marek ze sklepu.

- Zebraliśmy dowody na miejscu zdarzenia. Niezwykłą rzeczą w tym napadzie jest to, że skradziono buty tylko na prawą stopę - przekazał szef lokalnej policji Eduan Díaz, cytowany przez BBC. - Dzięki materiałowi filmowemu i odciskom palców będziemy w stanie zlokalizować te osoby - dodał.

Peru. Ze sklepu obuwniczego skradziono ponad 200 butów. Straty wynoszą ponad 13 tys. dolarów

Po kilku godzinach właścicielka zauważyła, że ktoś włamał się do jej sklepu. Natychmiast powiadomiła policję i zabezpieczyła sklepowy monitoring. Według właścicielki sklepu złodzieje ukradli ponad 200 sportowych butów. Straty oszacowano na ponad 13 tys. dolarów (to około 50 tys. soli peruwiańskich - red.). Kradzież może jednak nie przynieść oczekiwanych zysków, ponieważ złodzieje mają po jednym bucie z każdej pary - zauważa właścicielka.

Więcej o: