Zerwał ukraińską flagę, więc dostał w twarz. Szarpanina polityków w Turcji

Katarzyna Rochowicz
W Turcji podczas Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego doszło do szarpaniny między delegatami z Rosji i Ukrainy. Rosjanin zerwał ukraińską flagę, co spotkało się z natychmiastową reakcją tego drugiego. To niejedyne starcie, do jakiego doszło podczas wydarzenia w Ankarze.
Zobacz wideo Cimoszewicz: Rosja nie jest w stanie zrobić już niczego gorszego

W czwartek 4 maja odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego w Ankarze. W pewnym momencie przedstawiciel Rosji postanowił zerwać ukraińską flagę, która wisiała na ściance w holu. Jego zachowanie nie umknęło uwadze ukraińskiego polityka i już po chwili między mężczyznami doszło do szarpaniny. Ukraiński przedstawiciel uderzył Rosjanina w twarz i wyszarpał z jego rąk flagę swojego kraju. Ostatecznie mężczyźni zostali rozdzieleni.

Ankara. Starcia między delegatami z Rosji i Ukrainy

W tym samym dniu doszło do jeszcze jednego starcia. Przedstawiciele Rosji skarżyli się, że podczas ich przemówienia ukraińscy delegaci próbowali im przerywać, wywieszając flagę Ukrainy i krzycząc. Doszło do przepychanek i szarpaniny. - Delegacja ukraińska podjęła próbę sprowokowania swoich rosyjskich odpowiedników na szczycie Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego w Ankarze - przekazał szef rosyjskiej delegacji. 

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: