Atak dronów w Kijowie. Szczątki spadły na centrum handlowe. Wybuchł pożar

W czwartek wieczorem nad Kijowem doszło do ataku dronów. O godz. 19 ogłoszono alarm lotniczy. Później władze poinformowały o pożarze jednego z budynków, w który trafiły szczątki zestrzelonego bezzałogowego statku. Nie ma informacji o ofiarach.

Mer Kijowa Witalij Kliczko przekazał w czwartek przed godz. 20, że w rejonie sołomiańskim w środkowo-zachodniej części miasta doszło do pożaru w czterokondygnacyjnym budynku centrum handlowego. Według Kliczki pożar był efektem rosyjskiego ataku, a konkretnie upadku szczątków bezzałogowego statku powietrznego. Nikomu nic się nie stało.

Zobacz wideo Cimoszewicz: Obawiam się, że wybory mogą być sfałszowane

Atak dronów w Kijowie. Jest nagranie z zestrzelenia bezzałogowca 

Wcześniej kijowska administracja wojskowa informowała, że "podczas ostatniego alarmu lotniczego nad Kijowem zarejestrowano bezzałogowy statek powietrzny". Dodano, że obiekt został zestrzelony, a szczątki spadły na niemieszkalny budynek. W sieci krąży nagranie z zestrzelania drona nad centrum Kijowa.

Do niewielkiego pożaru z powodu upadku szczątków drona miało też dojść w rejonie peczerskim w Kijowie. Jak przekazały kijowskie władze, żadne budynki w tym rejonie nie zostały zniszczone, nikt nie został też ranny.

Ukraina: nocne rosyjskie ataki

W czwartek rano ukraińskie siły zbrojne przekazały, że w nocy ze środy na czwartek doszło do 24 rosyjskich ataków z udziałem dronów. 18 bezzałogowców zostało zestrzelonych i oprócz tego także dron rozpoznawczy. W nocy eksplozje w wyniku ataku i zestrzelenia dronów było słychać w stolicy, Kijowie, w Chersoniu, Słowiańsku, Kramatorsku, w Zaporożu i w Odessie. W tym ostatnim mieście trzy drony trafiły w akademiki. W Zaporożu doszło też do ataku rakietowego, w wyniku którego ucierpiała infrastruktura energetyczna.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: