Indie. Niezwykłe odkrycie na lotnisku. 22 węże i kameleon w walizce

Nadzwyczajnego odkrycia dokonali indyjscy celnicy pracujący na lotnisku w Chennai. Przeszukując bagaż jednej z pasażerek, natrafili na ponad 20 gadów zapakowanych w plastikowe pudełka. Kobieta została zatrzymana w sprawie próby przemytu dzikich zwierząt.

Przeszukując walizki i torby podróżnych, służby celne spodziewają się zazwyczaj znalezienia nielegalnie wywiezionych przedmiotów takich jak na przykład złoto. Czasem zdarzają się jednak wyjątki, w których pasażerowie samolotów uciekają się do nielegalnego transportu dzikich zwierząt. Tym razem proceder ten nie udał się kobiecie, która próbowała przewieźć ponad 20 różnych gadów.

Zobacz wideo kPamiątki z Karolem, które można dostać na lotnisku w Luton

22 węże i kameleon w walizce. Nietypowi pasażerowie ujawnieni na indyjskim lotnisku

Do przeszukania bagażu z zaskakującym finałem doszło 28 kwietnia bieżącego roku na lotnisku w miejscowości Chennai w południowych Indiach. Jak informuje portal simpleflying.com podejrzana kobieta podróżowała liniami AirAsia, codziennym regularnym połączeniem między Kuala Lumpur a Chennai, obsługiwanym przez samolot Airbus A320. W jej bagażu ujawniono aż 22 węże różnych gatunków i jednego kameleona. Gady zapakowane były w przeźroczyste plastikowe pojemniki. Nagraniami i zdjęciami dzikich zwierząt służby celne podzieliły się na swoim Twitterze.

Przewoziła w swoim bagażu ponad 20 gadów. Teraz odpowie za przemyt

Przewożenie gadów w bagażu zostało zabronione w Indiach w 1972 roku, kiedy to wprowadzono ustawę o ochronie dzikich zwierząt i roślin. W związku z tym miejscowe służby dokonały zatrzymania kobiety, która podróżowała z wężami i kameleonem. Nie jest to jednak pierwsza w tym roku taka sytuacja na tym konkretnym lotnisku. W styczniu na jaw wyszła zawartość bagażu innego pasażera, na który składało się 45 pytonów i kilka żółwi.

Więcej o: