Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Holandii. Prezydent odwiedzi Międzynarodowy Trybunał Karny

Po wizycie w Finlandii Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył do Holandii. Ukraiński przywódca odwiedzi Międzynarodowy Trybunał Karny, który bada zbrodnie wojenne popełnione przez Rosję w Ukrainie.

W Hadze Wołodymyr Zełenski ma wygłosić przemówienie zatytułowane "Nie ma pokoju bez sprawiedliwości". Odwiedzi także Międzynarodowy Trybunał Karny, który ściga rosyjskiego dyktatora Władimira Putina za zbrodnie wojenne. To pierwsza wizyta ukraińskiego prezydenta w Holandii od początku jego prezydentury i zarazem kolejna zagraniczna wizyta polityka w tym tygodniu. W środę Zełenski niespodziewanie odwiedził Finlandię. Od wybuchu wojny w lutym ubiegłego roku ukraiński przywódca wybrał się jeszcze w podróże zagraniczne do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski. 

Zobacz wideo Po Tusku za przekroczenie uprawnień będzie ścigany Pawlak? Piotrowska-Oliwa: Lista będzie długa

W kwietniu prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował premierowi Holandii Markowi Ruttemu za decyzję o przekazaniu Ukrainie czołgów Leopard 2, a także za nowy pakiet pomocowy w wysokości 274 milionów euro. Środki te trafią na pomoc humanitarną i opiekę zdrowotną.

Atak na Krym Biura podróży wabią Rosjan rabatami na urlop na Krymie. Ci jednak rezygnują z biletów. "Oczekuje się wyzwolenia półwyspu"

Niespokojna noc w Ukrainie

W nocy ze środy na czwartek w Kijowie i kilku regionach Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy. W stolicy kraju były słyszalne wybuchy, działała obrona przeciwlotnicza. Według świadków było słychać trzy eksplozje. Niedługo przed tym wybuchy miały miejsce w Zaporożu i Kramatorsku.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: