USA: niedźwiedź ukrył się w szkolnym śmietniku. Przerażony dyrektor uciekł [WIDEO]

Amerykańskie media obiegło nagranie z dość nietypowej sytuacji, do której doszło w poniedziałek w pobliżu szkoły podstawowej w miejscowości Summersville w Wirginii Zachodniej w USA. Ze śmietnika nagle wyskoczył niedźwiedź, wywołując jednocześnie przerażenie dyrektora placówki.

"Kto powiedział, że dyrektorzy nie zasługują na dodatek za pracę w niebezpiecznych warunkach?" - tak nagranie z poniedziałkowego poranka skomentowali urzędnicy z hrabstwa Nicholas. Dyrektor szkoły podstawowej James Marsh zdejmował zabezpieczenie z kontenera, gdy nagle zorientował się, że w środku znajduje się niedźwiedź.

Zobacz wideo "Jeżeli za bardzo ocieplimy planetę, to konsekwencje będą tragiczne". Rozmowa z Mirosławem Proppé, Prezesem Fundacji WWF Polska

- Wyskoczył stamtąd jak pajac z pudełka. Wydał z siebie dość głośny warkot lub ryk i to była najbardziej przerażająca rzecz w całym wydarzeniu - powiedział mężczyzna cytowany przez portal wsaz.com.

Dyrektor zaczął uciekać, a zwierzę pognało w przeciwnym kierunku.

USA. Niedźwiedź ukryty w śmietniku

- Myślę, że obaj byliśmy równie zaskoczeni - ocenił James Marsh. Zabezpieczenie, które rano zdejmował dyrektor, wprowadzono właśnie ze względu na niedźwiedzie. Pracownicy placówki narzekali wcześniej, że zwierzęta nurkują w śmietnikach.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: