Wołodymyr Zełenski został zapytany o rodzinę. "Nie jestem dobrym ojcem"

Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu fińskiej telewizji. Podczas rozmowy został zapytany o to, jakim jest ojcem. Prezydent Ukrainy stwierdził, że nie da się kierować ogarniętym wojną krajem i wychowywać dzieci. - Moje dzieci są wychowywane przez żonę oraz wojnę - odpowiedział Zełenski.

Prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z fińską telewizję Yle podziękował krajom nordyckim za darowizny dla ogarniętej wojną Ukrainy. Jak przyznał, społeczeństwa te są narodami, "które nie złamały swoich obietnic". - Taniej jest wspierać teraz Ukrainę niż zwiększać ryzyko wybuchu III wojny światowej - zauważył dalej Zełenski

Zobacz wideo Początek przemówienia Zełenskiego. Po krótkim powitaniu prezydent Ukrainy zaczął mówić po polsku

Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski o kontrofensywie i o tym, jakim jest ojcem

Prezydent Ukrainy był też dopytywany o to, kiedy rozpocznie się ukraińska kontrofensywa. Polityk oczywiście nie podał żadnej konkretnej daty, ale wyraził nadzieję, że dzięki temu wojna szybciej się zakończy. Podkreślił też, że ma nadzieję, że nie będzie tak, jak podczas II wojny światowej, gdy takie kraje, jak Finlandia, utraciły na rzecz ZSRR część swojego terytorium. - To niesprawiedliwe, że wówczas inne kraje nie pomogły Finlandii - powiedział Zełenski. 

- Kontrofensywa nadejdzie i mam nadzieję, że odzyskamy nasze terytoria, okupowane obecnie przez Rosję. Wiele jednak zależy od dostaw różnych rodzajów broni; szczerze mówiąc, zwracamy też uwagę na warunki pogodowe - dodał dalej prezydent.

Zniszczony Mariupol Zełenski pokazuje zrujnowany Mariupol. "Nie ma już prawie żadnych domów"

Polityk został też zapytany o to, jakim jest ojcem. - Mogę być dobrym prezydentem, ale nie jestem dobrym ojcem. Moje dzieci są wychowywane przez żonę oraz wojnę - odpowiedział Wołodymyr Zełenski zaznaczając, że nie jest możliwe pogodzenie tych dwóch rzeczy. Po wybuchu wojny w Ukrainie, ze względów bezpieczeństwa, dzieci Zełenskich miały zostać wysłane tam, gdzie nic im nie zagraża.

Rodzina Wołodymyra Zełenskiego

Ołena i Wołodymyr Zełenscy są małżeństwem od 2003 roku. Para doczekała się dwójki dzieci: 19-letniej córki Aleksandry, która podobnie jak jej ojciec interesuje się aktorstwem oraz 10-letniego syna Kyryło. Córka Zełenskich podobno też uwielbia rysować i trenuje tajski boks. - O ile wiem, będzie studiować stosunki międzynarodowe, chce zajmować się gospodarką międzynarodową - mówił przed wojną Wołodymyr.

O 10-latku wiadomo niewiele poza tym, że kocha zwierzęta. Za jego inicjatywą w domu Zełenskich schronienie znalazły dwa psy, świnka morska i rybki akwariowe.

Stadion Narodowy Oto najdroższy stadion w Polsce. Jedno miejsce kosztowało 25 tys. zł. Kosmos

Więcej o: