Liz Truss otrzymała rachunek na 12 tys. funtów. Z państwowej rezydencji zniknęły kapcie i szlafroki

Najkrócej urzędująca premierka w historii Wielkiej Brytanii miała otrzymać rachunek na 12 tys. funtów za korzystanie z luksusowej państwowej posiadłości Chevening. Polityczka nie zgadza się z wyliczeniami i domaga się otrzymania "dokładnej faktury".

Była premierka Wielkiej Brytanii Liz Truss miała otrzymać rachunek na 12 tys. funtów - donosi dailymail.co.uk. Według portalu z luksusowej posiadłości zniknęły przedmioty, takiej jak m.in. kapcie, szlafroki, wino i jedzenie

Zobacz wideo Jak będzie wyglądała Wielka Brytania pod panowaniem Karola III?

Liz Truss otrzymała rachunek na 12 tys. funtów. Chodzi o spotkania organizowane w państwowej rezydencji

Liz Truss miała otrzymać rachunek od Biura Rady Ministrów w sprawie pokrycia kosztów przebywania w posiadłości Chevening latem zeszłego roku. Spotkania tam organizowane często miały zmieniać się w wieczorne imprezy. Według źródła, na które powołuje się portal, była premierka ma zapłacić za przedmioty, które zginęły z posiadłości, ponieważ koszty zostały poniesione z powodów partyjnych, a nie państwowych.

Jak czytamy, Biuro Rady Ministrów sprzeciwiło się pomysłowi, by "podatnik płacił rachunek za to, co w zasadzie było serią letnich imprez". Portal przypomina, że w grudniu "Guardian" donosił o śladach narkotyków, prawdopodobnie kokainy, znalezionych w posiadłości. Truss określiła te informacje jako "zdecydowanie nieprawdziwe". 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Liz Truss domaga się "dokładnej faktury"

Liz Truss miała odmówić zapłaty 12 tys. funtów i zażądać od biura "dokładnej faktury". Rzecznik polityczki podkreślił, że "zawsze pokrywała (ona - red.) koszty swoich prywatnych gości w Chevening". Jego zdaniem wystawiony rachunek obejmuje nie tylko koszty osobistych spraw Truss, ale także oficjalnych spraw rządowych, w tym spotkania z sekretarzem gabinetu Simonem Casem.

Chevening to 115-pokojowa posiadłość znajdująca się na obszarze 3,5 tys. akrów w pobliżu Sevenoaks w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii

Więcej o: