Indie. Turystka droczyła się ze słoniem, kusząc go bananem. Zwierzę wyrzuciło ją w powietrze [WIDEO]

Turystka spędzająca czas w Indiach została zaatakowana przez słonia. Kobieta droczyła się ze zwierzęciem, zachęcając je do sięgnięcia po banana, którego odsuwała od pyska słonia. Zwierzę nie bawiło się równie dobrze, co kobieta. Zniecierpliwiony słoń ruszył w kierunku turystki i wyrzucił ją w powietrze.

Pewna turystka w Indiach podjęła ryzykowną decyzję. Kobieta postanowiła pobawić się ze słoniem, oferując mu banana. Turystka nie zamierzała spełnić składanej zwierzęciu obietnicy i raz po raz odsuwała przysmak od słonia. Zwierzę było bardzo niezadowolone z tego powodu, czego nie omieszkało w zdecydowany sposób zakomunikować kobiecie. Słoń zaatakował turystkę, a nagranie tego zdarzenia opublikowano w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Turystka igrała w Indiach ze słoniem, kusząc go bananem. Rozjuszone zwierzę zaatakowało kobietę 

Film udostępnił na Twitterze Susanta Nanda, oficer Indyjskiej Służby Leśnej. Na nagraniu widać uśmiechniętą kobietę, która przysuwa i odsuwa banana od pyska słonia, dobrze się przy tym bawiąc. - Jaki on jest fajny - stwierdza turystka. Słoń traci wreszcie cierpliwość i z impetem rusza w stronę kobiety. Nagranie kończy się tuż po tym, jak zwierzę, przy użyciu swoich ciosów, unosi turystkę w powietrze.

Indie. "Nie można oszukać słonia. To jedne z najinteligentniejszych zwierząt trzymanych w niewoli"

Susanta Nanda, który opublikował nagranie, podkreślił w swoim poście, że słonie to zwierzęta zbyt inteligentne, aby możliwe było igranie z nimi w sposób, na jaki zdecydowała się kobieta. "Nie można oszukać słonia, nawet jeśli jest oswojony. To jedne z najinteligentniejszych zwierząt trzymanych w niewoli" - stwierdził oficer Indyjskiej Służby Leśnej.

Nagranie spotkało się z dużym zainteresowaniem internautów. Osoby komentujące film wyrażały nadzieję, że turystka nie ucierpiała w wyniku ataku. Zwracano też uwagę, że do kontaktów ze słoniami należy podchodzić z dużą ostrożnością. "Słonie są najbardziej niebezpiecznymi stworzeniami w indyjskiej dżungli, jeśli weźmiemy pod uwagę ich rozmiary, inteligencję i siłę. Gdy wędruję po dżungli, zawsze na nie uważam. Nigdy nie należy zbliżać się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów" - napisał jeden z użytkowników.

Inna osoba podkreśliła, że ludzie powinni szanować obyczaje zwierząt i porzucić arogancką postawę, związaną z ignorowaniem potrzeb innych stworzeń w imię własnych interesów. "Ludzie muszą zrozumieć, że dzikie zwierzęta posiadają wspaniałego, majestatycznego ducha. Trzeba szanować sposób, w jaki żyją, a nie być wobec nich aroganckimi, poprzez wprowadzanie do ich środowiska zachowań właściwych dla ludzi" - czytamy w jednym z komentarzy.

Więcej o: