Ajatollah Abbas Ali Sulejmani zamordowany. Został zabity podczas ataku w Iranie

Katarzyna Rochowicz
Nie żyje ajatollah Abbas Ali Sulejmani - podają irańskie media. Ważny duchowny miał zostać zabity w wyniku ataku w Babolsar w północnej części Iranu.

Potężny irański duchowny, członek Zgromadzenia Ekspertów, które wybiera najwyższego przywódcę kraju, został zabity w ataku zbrojnym - poinformowały w środę 26 kwietnia irańskie media państwowe. Jak podaje agencja informacyjna IRNA, do ataku uzbrojonego mężczyzny doszło na jednym z brzegów miasta Babolsar. - Napastnik został natychmiast aresztowany i przesłuchany przez służby bezpieczeństwa. Motyw nie jest jeszcze znany i zostanie przekazany po wyjaśnieniu sprawy - donosi IRNA. Jak podaje BBC, Sulejmani miał zostać zaatakowany z banku. Napastnik miał wyrwać broń jednemu z ochroniarzy.

Kim był ajatollah Abbas Ali Sulejmani?

Jak zauważa amerykańska agencja prasowa AP, Sulejmani zasiadał w Zgromadzeniu Ekspertów, 88-osobowym panelu, który nadzoruje i mianuje Najwyższego Przywódcę Iranu. Był również osobistym przedstawicielem Najwyższego Przywódcy ajatollaha Alego Chameneiego w irańskich niespokojnych prowincjach Sistan i Beludżystan.

Więcej o: