Joe Biden wreszcie ogłosił swoje plany. Prezydent USA będzie ubiegał się o reelekcję

Katarzyna Rochowicz
Obecny prezydent USA Joe Biden ogłosił, że będzie ubiegać się o reelekcję. "Każde pokolenie doświadcza momentu, w którym musi stawać w obronie demokracji, stawać w obronie podstawowych wolności. Wierzę, że dla nas to jest ten moment. Dlatego będę walczył o reelekcję na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych" - napisał w swoich mediach społecznościowych.
Zobacz wideo Co przyniosła wizyta Joe Bidena w Kijowie? Pytamy ukraińskiego dziennikarza

Joe Biden poinformował we wtorek 25 kwietnia, że będzie ponownie kandydował na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. "Każde pokolenie doświadcza momentu, w którym musi stawać w obronie demokracji, stawać w obronie podstawowych wolności. Wierzę, że dla nas to jest ten moment. Dlatego będę walczył o reelekcję na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dołącz do nas. Dokończmy zadanie" - napisał na Twitterze prezydent USA Joe Biden. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 5 listopada 2024 roku.

Reelekcja Joe Bidena. Prezydent pytany o start w wyborach w 2024 roku.

- Powiedziałem wam, że planuję ponowny start - mówił Joe Biden już podczas swojej wizyty w Irlandii w połowie kwietnia. Przed odlotem z hrabstwa Mayo, skąd pochodzili jego przodkowie, Joe Biden został zapytany, czy wizyta w Irlandii zmieniła jego kalkulacje dotyczące terminu ogłoszenia startu w wyborach prezydenckich. - Nie, nie, nie. Dokonałem już tej kalkulacji. Ogłosimy to stosunkowo niedługo - odpowiedział. Wcześniej pytany był o to przez telewizję NBC. - Planuję kandydować, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, by to ogłosić - powiedział.

Wśród republikanów decyzję o starcie w wyborach ogłosił już były prezydent Donald Trump oraz była ambasador USA przy ONZ Nikki Halley. Wszystko wskazuje na to, że taki plan ma również gubernator Florydy Ron DeSantis.

Prezydent USA Joe Biden podczas wizyty w Irlandii USA. Joe Biden pytany o start w wyborach w 2024 roku. "Powiedziałem wam"

Więcej o: