Rosja. Dwóch deputowanych do Dumy zmarło jednego dnia. Obaj należeli do partii Putina

Jednego dnia zmarło dwóch deputowanych do rosyjskiej Dumy. Obaj należeli do putinowskiej partii Jedna Rosja. Nikołaj Borcow uchodził za jednej z najbogatszych Rosjan.
Zobacz wideo Kolejne myśliwce dla Ukrainy? Duda: W przyszłości będziemy w stanie przekazać Ukrainie całą flotę MIGów-29

Chodzi o 77-letniego Nikołaja Borcowa i 56-letniego Jaszarbeka Uzdenowa. Śmierć obu polityków odnotowała kremlowska agencja prasowa TASS. "Zapamiętamy Nikołaja Borcowa jako patriotę, zawsze gotowego do pomocy potrzebującym, człowieka, który nie stał z boku" - napisał w mediach społecznościowych Igor Artamanow, gubernator obwodu lipieckiego.

Nie żyje dwóch deputowanych do Dumy z partii Putina. Zmarli jednego dnia

Media nie poinformowały, co było przyczyną śmierci Borcowa. Polityk zasiadał w Dumie od 2003 roku. Był uważany za jednego z najbogatszych ludzi w Rosji. W 2021 roku "Forbes" umieścił go na liście 200 najbogatszych biznesmenów rosyjskich (majątek szacowany na 500 mln dolarów). Portal ukrainetoday.org przypomina natomiast, że w ubiegłym roku zagłosował za uznaniem niepodległości samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej. 

Jak czytamy w rosyjskich mediach, 56-letni Uzdenow zmarł z kolei z powodu wieloletniej choroby. Deputowanym był od 2021 roku. Polityk w przeszłości pełnił urząd ministra zasobów naturalnych i ekologii Republiki Karaczajsko-Czerkieskiej. Obaj zmarli należeli do partii Jedna Rosja, której liderem jest obecnie Dmitrij Miedwiediew. Z niej również wywodzi się obecny prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin.

Więcej o: