Japonia: zaginął znany podróżnik Grzegorz Gawlik. Zakończono akcję poszukiwawczą

Poszukiwania zaginionego w Japonii śląskiego podróżnika Grzegorza Gawlika zostały zakończone - przekazał w mediach społecznościowych Bartłomiej Krawczyk, autor bloga "Wulkany świata", prywatnie znajomy alpinisty. Gawlik zaginął 7 kwietnia.

Autor bloga "Wulkany świata" przekazał, że w 7 kwietnia Grzegorz Gawlik wszedł na wulkan Ontake w Japonii w ramach jednodniowej samotnej wyprawy. Jego samochód z wypożyczalni znaleziono na parkingu. Wszczęto akcję poszukiwawczą. Jak przekazał w tym tygodniu Krawczyk, po 10 dniach akcja poszukiwawcza została zakończona. "Poszukiwania zostaną wznowione dopiero w czerwcu, po roztopach" - dodał.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Ostatni wpis z podróży Grzegorza Gawlika po Japonii pochodzi z 6 kwietnia. "Kwitnące wiśnie, śnieg, krajobrazy wczesnowiosenne, a to wszystko w japońskich Alpach w prefekturze Nagano" - pisał wówczas.

Grzegorz Gawlik zaginął. Zakończono akcję poszukiwawczą

Grzegorz Gawlik jest podróżnikiem, alpinistą, zdobywcą wulkanów, a przy tym organizatorem wypraw, dziennikarzem i fotografem. Odwiedził ponad 90 państw na sześciu kontynentach w ramach kilkuset podróży. Najbardziej zasłynął prowadzonym od 2006 r. "Projektem 100 Wulkanów", w ramach którego do tej pory wspiął się na 59 wulkanów, w tym 42 aktywne.

"Na niektórych wulkanach Grzegorz Gawlik pierwszym człowiekiem w historii lub pierwszym Polakiem. Często pozyskane unikalne materiały na skalę światową. Ustalenie najwyższego aktywnego wulkanu na świecie. Odnalezienie i pomiary nowych najwyżej położonych jezior na świecie" - czytamy na stronie internetowej podróżnika.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: