Chiny. Pokaz akrobatyki zakończony tragedią. Kobieta ześlizgnęła się z szyi męża [WIDEO]

Akrobatka o pseudonimie Sun zmarła po tragicznym upadku na scenę w trakcie pokazu w centralnej prowincji Anhui we wschodnich Chinach. Kobieta występowała w duecie ze swoim mężem, a podczas wykonywania ryzykownych akrobacji żadne z nich nie miało zabezpieczeń. Mężczyźnie nie udało się złapać żony, która niespodziewanie ześlizgnęła się z jego szyi.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w minioną sobotę (15 kwietnia) we wschodniochińskiej prowincji Anhui. Małżeństwo wykonywało niebezpieczne akrobacje w powietrzu, gdy nagle artystka o pseudonimie Sun straciła oparcie na szyi męża i ześlizgnęła się, spadając wprost na scenę przed zaszokowaną widownią. Pokaz odbywał się bez zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa i wywołał dyskusję na temat zabezpieczeń stosowanych w tego typu wydarzeniach.

Zobacz wideo "The Boogeyman" [ZWIASTUN]

Śmierć po nieudanym pokazie akrobatycznym. Artystka spadła na oczach setek osób

Na nagraniach uwieczniających występ widać, jak małżeństwo jest wciągane przez dźwig na dużą wysokość ponad scenę plenerową. Podczas, gdy mężczyzna utrzymywał równowagę zawinięty w specjalny materiał zaczepiony o podnoszące ich urządzenie, o bezpieczeństwie Sun decydowało wyłącznie to, jak mocno trzymała się ona swojego partnera.

Kiedy para kołysała się już w powietrzu, artystka w trakcie wykonywania kolejnego ruchu zawisła na szyi męża. Chwyt okazał się jednak nieudany, a kobieta ześlizgnęła się, spadając wprost na scenę w akompaniamencie krzyków oszołomionego tłumu. Na materiale wideo widać, że akrobata usiłował złapać ją nogami, jednak próba ta nie powiodła. Sun trafiła do szpitala, gdzie zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Kobieta osierociła dwoje dzieci.

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tragiczny wypadek na występie akrobatycznym. Para nie miała żadnych zabezpieczeń

Moment upadku Sun, który został uwieczniony na nagraniu, poruszył internautów i rozpętał dyskusję na temat bezpieczeństwa w trakcie podobnych wydarzeń. Użytkownicy wytykali organizatorowi brak pasów u pary oraz siatki zabezpieczającej, która powinna była znajdować się na scenie.

Jak informuje CNN, rolę gospodarza pełnił w tym przypadku właściciel małej lokalnej firmy, który do organizacji spektaklu zatrudnił Anhui Yaxi Performing Arts Media Company. Firma popełniła dużo błędów: nie uzyskała zezwolenia władz na pokaz, naruszyła przepisy używając dźwigu i nie zadbała o podstawowe zabezpieczenia dla artystów. Osiągnięto już jednak porozumienie z rodziną tragicznie zmarłej Sun w sprawie odszkodowania, a firma zostanie ukarana zgodnie z obowiązującym prawem.

Więcej o: