Szokująca "atrakcja" w odeskim delfinarium. Foki wypożyczano do pokoi hotelowych

Odeskie delfinarium "Nemo" wypożyczało do pokoi hotelowych zwierzęta z delfinarium. Gdy w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać foki "tańczące" z ludźmi, sprawę nagłośniła organizacja prozwierzęca.

Odeskie delfinarium "Nemo" zostało oskarżone o znęcanie się nad zwierzętami - podał portal Ukrainska Prawda. Chodzi o publikowane w mediach społecznościowych nagrania, na których widać zwierzęta "wypożyczane" do pokoi hotelowych gości delfinarium. Na jednym z nagrań, które zostało opublikowane w sieci, widzimy jak młoda kobieta "bawi się" i "tańczy" z dwoma fokami. Na innym wideo młody mężczyzna "rozmawia" z foką, która leży na kanapie.

Usługi fotograficzne dzikich zwierząt jako atrakcja dla mieszkańców hotelu

Jak informuje UAnimals, film i zdjęcia zostały zrobione w Nemo Hotel Resort & Spa, który przynależy do delfinarium. Podobno "usługi fotograficzne" tych zwierząt świadczone są jako atrakcja dla mieszkańców hotelu. "Taką sytuację uważamy za niedopuszczalną, dlatego natychmiast złożyliśmy zgłoszenie na policję zgodnie z art. 25 ust. 12 ustawy" - czytamy. Agencja Unian przekazała, że delfinarium, komentując sprawę, stwierdziło, że "foki są towarzyskie, więc obcowanie z ludźmi jest dla nich normą". 

Więcej o: