Płonie elektrownia w rosyjskim Biełgorodzie. Na nagraniach widać słup ognia [WIDEO]

W nocy w Biełgorodzie w południowo-zachodniej Rosji doszło do kilku eksplozji. W ogniu stanęła lokalna elektrownia - podaje ukraińska agencja Ukrinform. W mieście i okolicach brakuje prądu.

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow napisał na Telegramie, że w dwóch obiektach cywilnych doszło do pożarów. Według gubernatora, nikt nie został poszkodowany.

Zobacz wideo Kolejne myśliwce dla Ukrainy? Duda: W przyszłości będziemy w stanie przekazać Ukrainie całą flotę MIGów-29

Pierwsze doniesienia w mediach społecznościowych mówiły o ataku drona. W ogniu stanęła elektrownia. W efekcie w mieście oraz otaczających Biełgorod miejscowościach występują problemy z elektrycznością. 

Ukraiński portal Nexta publikuje nagrania z pożaru: 

Ukraińskie media: W Biełgorodzie i regionie często dochodzi do pożarów

Biełgorod leży około 40 km od granicy z Ukrainą. Jak zwraca uwagę agencja UNIAN, w Biełgorodzie i regionie często dochodzi do pożarów. To właśnie z tego terytorium Rosjanie wystrzeliwują rakiety na obwód charkowski, które czasami wybuchają przed przekroczeniem granicy. 

10 kwietnia na terenie lotniska im. Szuchowa w Biełgorodzie rozbił się bezzałogowy statek powietrzny z bombą, a wcześniej inny dron zaatakował stację benzynową.

Ukraina: Raport sztabu generalnego

Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych informuje, że minionej doby Rosjanie przeprowadzili 25 uderzeń rakietowych. Rakiety spadły na miasto Zaporoże i miejscowość Snihuriwka w obwodzie mikołajowskim. Siły rosyjskie kontynuują również ostrzał artyleryjski i naloty zarówno na pozycje wojsk ukraińskich, jak i na obiekty cywilne. Skutkiem tych działań są zabici i ranni cywile oraz zniszczone budynki mieszkalne, szkoły, szpitale i kościoły.

Rosyjskie wojska lądowe kontynuują ofensywę w okolicach Lymanu, Bachmutu i Awdijiwki. Ukraiński sztab poinformował, że w tych rejonach wojska ukraińskie odparły ponad 60 ataków wroga.

Z kolei w okolicach Zaporoża i Chersonia Rosjanie wycofują się pod naporem sił ukraińskich. W tych regionach okupanci wycofali się z ponad 40 miejscowości.

Więcej o: