Polacy i Rosjanie przeciwko Putinowi. Połączyli siły w obronie Ukrainy [WIDEO]

Polski Korpus Ochotniczy połączył swoje siły z antyputinowskimi rosyjskimi ochotnikami, aby razem walczyć w obronie Ukrainy. W mediach społecznościowych polskiej formacji pojawiło się krótkie nagranie przedstawiające wspólny trening obu grup pod okiem ukraińskich instruktorów.

W sieci pojawiło się nagranie ze wspólnego treningu Polaków i Rosjan należących do ochotniczych formacji walczących po stronie Ukrainy. Utworzony w ostatnich miesiącach Polski Korpus Ochotniczy ogłosił rozpoczęcie przygotowań do podjęcia pierwszych zadań bojowych. Przygotowania odbywają się "pod bacznym okiem ukraińskich instruktorów".

Zobacz wideo Morawiecki leci do USA. "Sojusz ze Stanami jest fundamentem bezpieczeństwa"

Polscy i rosyjscy ochotnicy walczą wspólnie przeciwko Putinowi

- Dziś żołnierze Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego wraz z naszymi towarzyszami broni z Polskiego Korpusu Ochotniczego rozpoczęli wspólne ćwiczenia. Już w najbliższym czasie będziemy wspólnie wykonywać zadania bojowe i pomożemy narodowi Ukrainy wyzwolić się od putinowskich psów - powiedział przedstawiciel rosyjskiej antyputinowskiej formacji ochotniczej w nagraniu udostępnionym na oficjalnym Twitterze telewizji Biełsat. 

O ćwiczeniach wypowiedział się także anonimowy przedstawiciel polskich ochotników walczących po stronie Ukrainy. - Polski Korpus Ochotniczy zaczyna duże zajęcia wraz z naszymi przyjaciółmi z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego. Zaczynamy poważne treningi, zajęcia i szykujemy się wspólnie, razem do pierwszych zadań bojowych - przekazał na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych. 

"Pierwsza, samodzielna grupa bojowa złożona z polskich ochotników"

Jak poinformowała telewizja Biełsat Polski Korpus Ochotniczy swoje powstanie ogłosił za pośrednictwem Telegramu w lutym 2023 roku. Kilka dni później przekazał w komunikacie, że rozpoczął się etap formowania "pierwszej, samodzielnej grupy bojowej złożonej z polskich ochotników, którzy znajdowali się już na terenie Ukrainy w innych formacjach zbrojnych, takich jak legion międzynarodowy czy Siły Zbrojne Ukrainy". Do Polskiego Korpusu Ochotniczego mogą przynależeć wyłącznie polscy obywatele z doświadczeniem bojowym. Przedstawiciele formacji zapewnili także, że członkowie wstępujący w jej szeregi podpisują kontrakt z Ministerstwem Obrony Ukrainy. Na tej podstawie ochotnicy otrzymują m.in. żołd.

Więcej o: