Papież Franciszek nie pojawi się w Koloseum na Drodze Krzyżowej. Jest komunikat Watykanu

Papież Franciszek nie pojawi się w piątek wieczorem w Koloseum, by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej - poinformowały służby prasowe Watykanu. Jak podano, powodem jest "intensywne zimno".

Papież Franciszek miał uczestniczyć w piątek wieczorem w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Jak podała agencja ANSA na podstawie doniesień biura prasowego Watykanu, papież będzie jednak śledził uroczystość z Domu Świętej Marty, w którym mieszka. Według watykańskich urzędników powodem takiej decyzji jest "intensywne zimno".

Zobacz wideo Siemoniak: Nie wyobrażam sobie kampanii wyborczej bez Donalda Tuska

Droga Krzyżowa w Koloseum została odprawiona po raz pierwszy w 1750 r. Co roku odbywa się po przewodnictwem papieża, który niesie podczas niej drewniany krzyż.

Papież Franciszek nie pojawi się na Drodze Krzyżowej w Koloseum

Kościół katolicki obchodzi Wielki Piątek - dzień śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy świętej. W Wielki Piątek cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, odprawiane są również Drogi Krzyżowe, a wiernych obowiązuje ścisły post.

W sobotę papież Franciszek po trzech dniach hospitalizacji opuścił klinikę Gemelli i wrócił do Watykanu. Papież przybył do kliniki Gemelli w ubiegłą środę po południu karetką pogotowia ratunkowego z powodu trudności z oddychaniem. Stwierdzono wówczas infekcję dróg oddechowych, papieżowi podano antybiotyki.

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: