Indie. Złożyli ją w ofierze, aby "ukoić duszę". Policja aresztowała uczestników religijnego rytuału

Ścięli kobietę maczetą i złożyli w ofierze, aby "ukoić duszę" zmarłego brata jednego ze sprawców. Policja w Indiach aresztowała pięciu podejrzanych z 12-osobowej grupy odpowiedzialnej za zabójstwo dokonane w ramach religijnego rytuału. Nie jest to jedyny przypadek składania ludzi w ofierze w Indiach.

Ofiarę zamordowano podczas religijnego rytuału w 2019 roku, jednak dopiero teraz indyjska policja zdołała schwytać sprawców odpowiedzialnych za tragedię. W styczniu udało się zidentyfikować ciało, co rozpoczęło ponowne śledztwo.

Zobacz wideo Trudna sytuacja dziewczynek w Indiach. Tysiące umierają

Indie. Kobieta została złożona w ofierze, aby "ukoić duszę" zmarłego brata

64-letnia Shanti Shaw została zamordowana poprzez ścięcie maczetą w świątyni znajdującej się w mieście Guwahati, położonym w północno-wschodnich Indiach. Kobieta poniosła śmierć w wyniku religijnego rytuału z okazji rocznicy śmierci brata jednego ze sprawców.

Policja między 25 marca a 1 kwietnia aresztowała pięć osób, które planowały zabójstwo 64-latki. Rzekomy przywódca grupy, również został zatrzymany. Poszukiwanych jest siedmiu wspólników religijnego rytuału. Za aranżację morderstwa miał być odpowiedzialny 52-letni Pradeep Pathak, który pełnił w grupie złożonej z 12 osób rolę przywódcy. - Oskarżony najwyraźniej wierzył, że ofiara ukoi duszę zmarłego - poinformował komisarz policji w Guwahati Diganta Barah, jak informuje dziennik "Guardian".

W Indiach jest więcej przypadków składania ludzi w ofierze

W 2022 roku policja aresztowała dwóch pracowników budowlanych za zabójstwo sześcioletniego chłopca w New Delhi. Sprawcy oznajmili policji, że dokonali zbrodni, aby się wzbogacić, składając ofiarę dla hinduskiego boga Śiwy. Nie był to jedyny przypadek makabrycznego pozbawiania życia w Indiach. Jak informował "Guardian" Indyjskie Narodowe Rejestry Zbrodni (National Crime Records Bureau) w latach 2014-2021 odnotowały 103 przypadki rytualnych zabójstw w Indiach. Sprawcy składali ofiary z ludzi, aby bóstwa odpuściły im grzechy. Największą popularność zdobywały na obszarach, gdzie występują plemiona, ponieważ tam praktykowano okultyzm i wiarę w czary.

Więcej o: