Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Nieoficjalnie: Będzie z nim Ołena Zełenska

Podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Polsce będzie mu towarzyszyć jego żona Ołena Zełenska - wynika z nieoficjalnych ustaleń Polsat News. Prezydent Ukrainy odwiedzi Polskę już w najbliższą środę. Przemówi do Polaków i Ukraińców.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyjedzie w środę 5 kwietnia z oficjalną wizytą do Warszawy. Z ukraińskim przywódcą spotkają się prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Jak nieoficjalnie ustaliła w źródłach ukraińskich telewizja Polsat News, podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Polsce towarzyszyć mu będzie jego żona Ołena Zełenska.

Zobacz wideo Ołena Zełenska. Sylwetka żony prezydenta Ukrainy

Minister w kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że tematem rozmów Zełenskiego z szefem polskiego rządu będzie sytuacja bezpieczeństwa w Ukrainie, rozwój sytuacji na froncie oraz kwestie relacji polsko-ukraińskich. - Polska stała się hubem dla Ukrainy, przez który idzie pomoc z całego świata. Polska jest bardzo aktywnie, zarówno na poziomie politycznym, jak i w każdym innym, zaangażowana we wspieranie Ukrainy i odpór, który dajemy Federacji Rosyjskiej, starającej się również na polach politycznych prowadzić wrogie dla naszej części Europy działania. W związku z tym tych tematów będzie na pewno bardzo dużo - powiedział Dworczyk. Premier Morawiecki spotka się z prezydentem Ukrainy w środę po południu.

Zełenski przemówi do Polaków i Ukraińców. Będzie spotkanie na Zamku Królewskim

Z kolei szef Biura Polityki Międzynarodowej w kancelarii prezydenta Marcin Przydacz powiedział IAR, że Wołodymyr Zełenski przybędzie do naszego kraju na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. - Planowane są rozmowy z panem prezydentem, rozmowy z delegacją ukraińską. A wieczorem tego dnia, na Zamku Królewskim, odbędzie się także spotkanie ze społecznością polską i ukraińską. Wszyscy Polacy i Ukraińcy, którzy chcą przybyć do Warszawy, są bardzo mile widziani. Na Zamku Królewskim będzie oczywiście możliwość wysłuchania wystąpień dwóch prezydentów - dodał prezydencki minister.

Więcej o: