Rosjanie budują fortyfikacje na Krymie. Zdjęcia satelitarne pokazują "twierdzę" w okopach

Nowe zdjęcia satelitarne dowiodły tego, że budowane są nowe fortyfikacje na Krymie. W związku z tym pojawiają się dyskusje o defensywnych działaniach Rosjan. Niedawno media obiegła też informacja o możliwych przygotowaniach do ewakuacji ludności na Krymie.

Rosjanie przeprowadzają działania defensywne, budując struktury obronne w celu zapewnienia bezpieczeństwa okupowanego Krymu. Opublikowane zostały zdjęcia satelitarne, które potwierdzają, że pojawiły się nowe okopy.

Zobacz wideo Prof. Legucka: Putin wywołał wojnę, żeby dać efekt "Krym nasz", ogłosić sukces

Rosjanie budują fortyfikacje na Krymie. "Przygotowuje się do obrony"

"Rosja już 'zadomowiła się' w defensywie na Krymie, co oznacza, że przygotowuje się do obrony" - twierdzi ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow cytowany przez Radio Svoboda. Dodatkowo dziennikarze przeanalizowali najnowsze zdjęcia satelitarne, na których znalezione zostały nowe ufortyfikowane obszary obronne zbudowane przez Rosjan.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

'Ławki bohaterów' w rosyjskich szkołach Zdjęcia zmarłych żołnierzy na ławkach w szkole w Rosji. Uczniowie mdleli

Obszary obronne dostrzeżono w rejonie rosyjskiego przejścia granicznego "Armiańsk" oraz w rejonie Perekop Val. Pojawiła się tam podwójna linia okopów stworzonych przez Rosjan. Za Chongarem, w pobliżu wsi Turgieniewo, można zauważyć rozległy system fortyfikacji, który znajduje się po obu stronach autostrady E-105 oraz niedaleko jeziora Sywasz.

Nowe linie obrony powstają za Przesmykiem Perekopskim w głąb Półwyspu Krymskiego. Sieć okopów znajduje się po obu stronach autostrady E-97 oraz niedaleko wsi Filatovka.

Rowy w pobliżu autostrady E97 i wsi FilatovkaRowy w pobliżu autostrady E97 i wsi Filatovka Fot. YouTube Radio Svoboda (zrzut ekranu)

Za wsią Iszun, która leży w pobliżu drogi w kierunku wsi Woroncowka w miejscu, gdzie dotąd występował las, pojawiły się okopy. Ponadto Rosjanie wykopali co najmniej 7 kilometrów rowów na plażach Eupatorii.

Okopy na plażach EupatoriiOkopy na plażach Eupatorii Fot. Radio Svoboda YouTube (zrzut ekranu)

Struktury obronne odcięły wyspę Kercz. W pobliżu drogi E-97 za wsią Batalne pojawiły się nowe okopy i kaponiery na sprzęt.

 

Rosjanie obawiają się porażki? Pojawiły się doniesienia o planach ewakuacji

Dwa tygodnie temu media obiegła informacja o zwiększonej liczbie pociągów towarowych i pasażerskich zmierzających na Krym, które tłumaczono sezonem turystycznym - informowaliśmy w artykule poniżej.

Most Krymski Rosjanie ściągają pociągi na Krym. "Mogą być wykorzystane do ewakuacji"

Podobno po wybuchach w Dżankoju i Sewastopolu Rosjanie zaczęli rezygnować z wypoczynku na terenie okupowanego Krymu, a rezerwacje były odwoływane. - Dlatego możemy się domyślać, że te pociągi mogą być wykorzystane do ewakuacji - informował Denys Czystikow, zastępca stałego przedstawiciela prezydenta Ukrainy na Krymie na antenie telewizji Freedom.

Więcej o: